19 osób, których dziwne pomysły i nawyki żywieniowe wprowadzają w osłupienie resztę rodziny

Wielu reżyserów filmowych marzy o stworzeniu spektakularnego remake’u, który spodoba się publiczności nie mniej niż oryginalna produkcja. Widzowie często jednak sceptycznie podchodzą do remake’ów swoich ulubionych filmów i zdarza im się na siłę szukać niedociągnięć w nowej odsłonie. Postanowiliśmy zatem zestawić kilka znanych filmów z ich odświeżonymi wersjami i porównaliśmy średnie ocen w serwisie IMDb, aby określić, które dzieło spotkało się z cieplejszym odbiorem.
Film oparty jest na motywach Romea i Julii. Dwie młode osoby wywodzące się z rywalizujących ze sobą nowojorskich gangów zakochują się w sobie, ale napięcia pomiędzy ich przyjaciółmi prowadzą do tragedii.
To opowieść o milionerze, który dokonuje zuchwałego napadu na bank. Mężczyzna jest pewien, że przestępstwo ujdzie mu na sucho, jednak śledcza z agencji ubezpieczeniowej uczyni wszystko, by dorwać odpowiedzialną za niecny czyn osobę. W filmie w 1968 roku wystąpili Steve McQueen i Faye Dunaway, a w remake’u z 1999 roku w głównych bohaterów wcielili się Pierce Brosnan i Rene Russo.
Ogromny majątek, wpływowi znajomi, jacht i piękne morze — Greenleaf, dziedzic wielkiej fortuny, ma wszystko, czego pragnie młody Ripley. Bogacz nie potrafi sobie nawet wyobrazić, co jego nowy przyjaciel mógłby zrobić, aby uczynić życie Greenleafa swoim własnym. W oryginalnej ekranizacji (1960) powieści Patricii Highsmith wystąpił Alain Delon, a w filmie z 1999 roku w utalentowanego pana Ripleya wcielił się Matt Damon.
Bohaterowie żyją w różnych czasach — dzielą ich dwa lata. Komunikują się ze sobą za pośrednictwem tajemniczej skrzynki pocztowej. W koreańskiej wersji główne role zagrali Lee Jung-jae i Jun Ji-hyun, a w hollywoodzkim remake’u na ekranie pojawili się Keanu Reeves i Sandra Bullock.
Dirty Dancing to muzyczny melodramat, w którym wszystko komponuje się w idealną całość, od aktorów, przez muzykę, po zwroty akcji. W pamiętnym filmie z 1987 roku wystąpili Patrick Swayze i Jennifer Grey. Rok później ukazał się serial pod tym samym tytułem, w którym główne role zagrali Patrick Cassidy i Melora Hardin.
Powieść Markiza Angelika autorstwa Anne i Serge Golonów została przeniesiona na ekran przez dwóch różnych reżyserów. W filmie z lat 60. piękną bohaterkę zagrała Michèle Mercier. W 2013 roku powstała nieco bardziej feministyczna wersja filmu, w której w rolę markizy wcieliła się Nora Arnezeder.