18 szefów kuchni, którzy spełniają nawet najdziwniejsze prośby klientów

W dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do wyszukiwania w internecie pomocnych wskazówek, które mogą ułatwić nam życie. Dawniej, gdy nie było internetu, nasze babcie wymyślały genialne sposoby radzenia sobie z domowymi obowiązkami i przekazywały je sobie nawzajem. Te staroświeckie rozwiązania nadal świetnie się sprawdzają!
Ekipa Jasnej Strony przetestowała porady naszych babć. Przygotowaliśmy listę najlepszych z nich.
Dużo łatwiej będzie wam wyczyścić kuchenkę po gotowaniu, jeśli przestrzeń wokół palników posypiecie cienką warstwą soli. Sól sprawi, że wszelkie zabrudzenia pozostaną na powierzchni. Gdy kuchenka ostygnie, wystarczy zebrać sól wilgotną chusteczką bez konieczności szorowania. W tym celu można również użyć odkurzacza, pozbywając się soli w zaledwie kilkanaście sekund.
Jeśli nie macie pod ręką ostrzałki, możecie naostrzyć nóż, pocierając go o spód talerza lub kubka.
Bez problemu obierzecie marchewkę używając druciaka. W ten sposób unikniecie również generowania niepotrzebnych odpadów.
Najłatwiejszym sposobem na przygotowanie bułki tartej jest umieszczenie chleba w zamrażarce i starcie go później na tarce.
Aby zapobiec dziurawieniu gumowych rękawiczek paznokciami i zniszczeniu manicure’u, przed założeniem rękawiczek włóżcie do nich waciki.
Łatwiej będzie uprzątnąć stłuczone jajko, jeśli posypiecie je solą. Mieszanka wyschnie w ciągu 5 minut i bez problemu będzie można ją zamieść zmiotką.
Czosnek nie wyschnie i zachowa smak, jeśli będziecie go trzymać w pudełku z solą.
Trzymanie liści laurowych w cukiernicy, chlebaku, workach z mąką i doniczkach odstraszy mrówki, muszki i inne owady.
Najlepszym sposobem na wysuszenie wełnianego swetra jest przełożenie rajstop przez jego otwory. Zawieście go na sznurku lub suszarce, tak jak pokazano na powyższym obrazku. Dzięki temu sweter nie będzie się rozciągał i szybciej wyschnie.
Jeśli macie stary czajniczek, nadal możecie go wykorzystać. Przykładowo, można w środku umieścić włóczkę lub sznurek i wyciągać tyle, ile potrzebujecie w danym momencie. Powinno to zapobiec plątaniu się włóczki.
Posypcie splątane sznurowadła talkiem — ułatwi to ich rozwiązywanie.
Czy znacie jakieś inne babcine wskazówki? Podzielcie się nimi w komentarzach!