16 genialnych sztuczek przydatnych na co dzień, które powinniśmy znać już od dawna

Nakrycie głowy nie tylko zapewnia ciepło przy kiepskiej pogodzie, ale może też nadać nam modny wygląd. Wielkimi krokami zbliża się zima, co oznacza, że trzeba zacząć myśleć, jak dopasować nasze ulubione czapki, kapelusze i berety do garderoby, unikając przy tym typowych błędów popełnianych przez innych ludzi.
Czapka beanie pomaga stworzyć fajny, swobodny look, ale jej wybór obwarowany jest pewnymi zasadami. Wariant z włosami schowanymi za uszami oczywiście nie jest zły, ale lepiej zakładać te czapki w inny sposób: rozpuścić włosy i zrobić przedziałek na boku lub na środku. To dobry sposób, by zademonstrować swoje piękne włosy — będą one wyglądać tak naturalnie, jak to tylko możliwe.
Futrzane czapki są uważane za symbol luksusu. Rozmaite dodatki, czy to małe „uszy”, czy paski, są w ich przypadku po prostu zbędne, bo przez nie cała stylizacja może stać się komiczna. Minimalistyczny design oraz idealne dopasowanie to coś, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie futrzanej czapki.
Nakrycie głowy albo dyskretnie uzupełnia stylizację, albo ściąga na siebie całą uwagę. Strój, i tak już przeciążony różnymi detalami, może nie unieść kolejnych dodatków w postaci czapki lub kapelusza. W tym zestawieniu skromna kreacja, uzupełniona na przykład czapką gazeciarza, wygląda o wiele lepiej.
Jeśli grzywka zostanie przyciśnięta gumką nakrycia głowy, piękna stylizacja będzie po prostu zrujnowana, a fryzura może wtedy wyglądać na zbyt ulizaną. Czapkę warto przesunąć na tył głowy lub spróbować przeczesać grzywkę nieco na bok. W jeszcze innym proponowanym układzie grzywka znajduje się całkowicie pod czapką.
Jesienią i zimą styliści zalecają wybór filcowego kapelusza. Fedory z innych materiałów lepiej pozostawić na lato. Filc zapewnia nakryciu głowy strukturalny kształt i dodaje odrobinę uroku oraz charakteru do codziennego wyglądu.
Czapka z daszkiem może dodać stylizacji pikanterii. Należy jednak pamiętać, że na przykład kaszkiet nie pasuje do owalnej twarzy. Z kolei czapka piekarza w tym przypadku sprawdzi się bardzo dobrze, bo ma mniej zaokrąglony kształt i dlatego twarz będzie sprawiać wrażenie smuklejszej.
Kapelusze z rozmaitymi wstawkami materiałowymi i innymi elementami dekoracyjnymi w najróżniejszych kolorach często wyglądają bardzo stylowo. Niestety z tymi wymagającymi dodatkami dobrze radzą sobie tylko pasjonatki mody. Dobór odzieży do wielokolorowej czapki czy kapelusza to prawdziwie wyzwanie.
Berety nigdy nie wyjdą z mody. To nakrycie głowy można nosić w dowolny sposób: przesuwając je na bok, na czubku głowy lub zakładając do tyłu. W przypadku beretu najważniejsze jest jednak to, jak go stylizować. W komplecie z eleganckimi dżinsami będzie wyglądał znacznie lepiej niż ze spodniami sportowymi lub czarnymi legginsami.
Czapka uszatka to idealne rozwiązanie na zimę czy chłodną jesień. Niezależnie od tego, czy jest z naturalnego, czy sztucznego futra, na pewno będzie w niej ciepło.
Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju nakrycia głowy bardziej pasują wysokim dziewczynom. Futrzane uszatki sprawiają, że sylwetka wygląda na bardziej przysadzistą, więc kobietom niskiego wzrostu zaleca się postawić na inny model.
Nakrycie głowy ze skóry to stylowe rozwiązanie na mroźne dni. Jednak wybierając taki wariant, warto pamiętać o jednej, prostej zasadzie: skóra dobrze łączy się ze skórą. Innymi słowy, skórzany beret lub czapkę lepiej założyć z odpowiednią torebką lub butami. Razem stworzą współgrającą i piękną stylizację.
Pompony dodają zwykłej czapce uroku. Akcesoria te występują w różnych kolorach i kształtach, jednak w ich przypadku lepiej zachować ostrożność. Miłośniczki klasycznego stylu, które nie chcą przyciągać do siebie nadmiernie dużo uwagi, powinny raczej oddać kolorowe czapki z pomponami i oryginalnymi daszkami dzieciom.
Czy przygotowałyście się już na nadchodzący sezon? Co planujecie nosić?