Która dziewczyna będzie najatrakcyjniejsza, gdy się odwróci? Zobacz, co mówi o tobie twój wybór

Nasze codzienne nawyki nie zawsze są tak proste, jak nam się wydaje. Niektóre zwyczaje bywają szkodliwe, a inne są wręcz niebezpieczne.
Ekipa Jasnej Strony stworzyła listę 11 popularnych zachowań, które mogą niepostrzeżenie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Dbajcie o siebie!
O szkodliwości krzyżowania nóg jako pierwsza zaczęła mówić firma produkująca suplementy diety. Miało to miejsce w 1999 roku. W USA rozpoczęto nawet zakrojoną na szeroką skalę kampanię pod nazwą The Great Cross-Out, która nie była wyłącznie chwytem reklamowym: liczne badania potwierdzają, że siedzenie ze skrzyżowanymi nogami (na krześle lub na podłodze) powoduje nadciśnienie, żylaki i uszkodzenia nerwów.
Karmienie gołębi jest jednym z zajęć na świeżym powietrzu, które lubią zarówno rodzice jak i dzieci. Niestety ta pozornie niewinna zabawa może być niebezpieczna. Szanse na to, że miejski ptak będzie nosicielem choroby zakaźnej, wynoszą ponad 50%. Gołębie przenoszą ornitozę, kolibacillozę, histoplazmozę, salmonellozę, gruźlicę, listeriozę, tularemię, rzekomy pomór drobiu, toksoplazmozę... Czy na pewno chcecie znać pełną listę?
Producenci często chcą zaoszczędzić i stosują tanie tworzywa sztuczne, które nie chronią oczu przed promieniowaniem UV, co przy silnym nasłonecznieniu może prowadzić do poparzenia siatkówki. Przyciemnione szkła sprawiają, że wasze źrenice rozszerzają się i otrzymujecie podwójną dawkę ultrafioletu, co jest jeszcze bardziej szkodliwe niż nienoszenie okularów przeciwsłonecznych w ogóle. Nadmiar promieniowania UV może powodować zaćmę, uszkadzać oczy, a nawet wywoływać raka.
Tak, dobrze przeczytaliście: picie dużej ilości wody nie zawsze jest zdrowe, podobnie jak przyjmowanie zbyt małej ilości płynów. Naukowcy podkreślają, że zapotrzebowanie organizmu na wodę to kwestia bardzo indywidualna. Jeśli dużo się ruszacie i uprawiacie sport, pijcie więcej, ale jeśli macie problemy z nerkami lub układem krążenia, lepiej nie przesadzajcie z nawadnianiem organizmu. W każdym przypadku najlepszym sposobem na określenie dziennego zapotrzebowania na wodę jest pragnienie — jeśli akurat go nie czujecie, nie zmuszajcie się do picia.
Stosowanie zimna lub ciepła na bolesne miejsce jest naszym ulubionym sposobem na złagodzenie bólu, ale istnieje cała lista dolegliwości, w przypadku których nie powinno się korzystać z termoforu. Należą do nich na przykład krwawienia i ostre stany zapalne w jamie brzusznej (zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie trzustki). Przez pierwszych kilka godzin lub dni nie powinno się również ogrzewać miejsc zwichnięć lub urazów. Zabiegi termiczne są szkodliwe także w ramach leczenia nowotworów.
Nie chodzi o sposób przyrządzania, ale o składniki zawarte w takiej kukurydzy. Niebezpieczeństwo tkwi w substancji chemicznej o nazwie diacetyl. Jest to syntetyczny olej i środek aromatyzujący 2 w 1. Parując po podgrzaniu, dostaje się do płuc i uszkadza je. Możesz zmniejszyć ryzyko dla płuc, pozwalając popcornowi ostygnąć przed jego zjedzeniem.
Istnieją różne rodzaje miejsc pracy, jednak większość z nich nie jest przystosowana do spożywania posiłków. Co gorsza, zazwyczaj gromadzą się tam tony bakterii, które nie są dobre dla trawienia. Jeśli te argumenty nie są dla was wystarczające, pamiętajcie, że zapach jedzenia może przeszkadzać współpracownikom. Poza tym umysł potrzebuje odpoczynku, nogi treningu, a żołądek ma kłopoty z trawieniem jedzenia, kiedy mózg jest skoncentrowany na czymś innym niż spożywanie posiłku.
Wiele osób uważa, że latem trzeba obowiązkowo nosić odkryte buty. Jakie to niesie ryzyko? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w otwartym obuwiu skaleczycie się w stopę, a każda mała rana (czy to ukąszenie owada, czy odcisk) łatwo ulega zakażeniu. Niestety taka infekcja może nawet rozprzestrzenić się na całe ciało...
Może się wydawać, że to zwykłe mleko, tylko bez tłuszczu, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Odtłuszczone mleko nie może nawet równać się ze zwykłym, jeśli chodzi o wartości odżywcze. Kiedy tłuszcze są ekstrahowane z mleka, witaminy uciekają z nimi, a zastąpione są przez syntetyczne substancje, które nie są zbyt zdrowe. Wielu producentów „wzmacnia” mleko beztłuszczowe przez dodanie do niego mleka w proszku, które może utleniać cholesterol w mleku. Nie ma jeszcze na to żadnych dowodów klinicznych, ale wiadomo, że u zwierząt spożywających utleniony cholesterol dochodziło do odkładania się blaszek miażdżycowych, co mogło zwiększać ryzyko zawału serca.
Prawidłowa postawa to symetryczne ułożenie wszystkich narządów. Zadbajcie o swój kręgosłup, prawidłowo ustawiając swój fotel biurowy i monitor. Oto lista pomocnicza:
Wielu z nas woli spać w pozycji, w której najlepiej zapadamy w sen. Ten nawyk może jednak powodować różne problemy zdrowotne — niektóre z nich dość poważne, jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań na czas. Kiedy śpicie na boku, w tak zwanej pozycji embrionalnej, uniemożliwiacie swobodny ruch przepony. To przyczynia się do bólu pleców i problemów z płucami. Spanie na brzuchu jest z kolei jeszcze bardziej niebezpieczne, ponieważ wywiera nacisk na wszystkie narządy, co w dłuższej perspektywie prowadzi do uszkodzenia nerwów i problemów z sercem. Pozostaje więc spanie na plecach, które okazuje się najlepsze, ponieważ jest najbardziej naturalne. Unikać tej pozycji powinny jedynie osoby, które cierpią na bezdech senny.