20 zwierzaków, którym genetyka sprawiła nieoczekiwany prezent

Czynności, które wykonujemy na co dzień, nie są opisane w żadnym podręczniku, dlatego nigdy nie mamy pewności, czy dobrze postępujemy. Zwykle robimy coś, bo jesteśmy do tego przyzwyczajeni albo naśladujemy innych. Okazuje się jednak, że istnieje mnóstwo sposobów, jak w kilku prostych krokach ułatwić sobie życie.
Ekipa Jasnej Strony zebrała dla was listę wskazówek, jak żyć wygodniej, przeprowadzając małe rewolucje w codziennej rutynie.
Przegródka na jajka nie nadaje się do ich przechowywania. Wszystko dlatego, że to najcieplejsze miejsce w lodówce — drzwi są nieustannie otwierane i zamykane, co może wpływać na jakość produktów. Zdaniem specjalistów ds. bezpieczeństwa żywności istnieje bezpieczny sposób przechowywania jaj. Powinny być trzymane w chłodnym miejscu w oryginalnym kartoniku. Trzeba też pilnować temperatury w lodówce (nie może być wyższa niż 4°C) i w zamrażarce (-18°C).
Niektórzy ludzie wyrzucają maszynki do golenia po kilku użyciach. Wszystko dlatego, że stalowe ostrza szybko rdzewieją. Istnieje jednak sposób na to, aby zaoszczędzić pieniądze i dłużej z nich korzystać. Nie zostawiajcie maszynki do golenia w łazience lub w innych wilgotnych miejscach. Wilgoć to pożywka dla bakterii i pogromca stalowych przedmiotów. Ostrza należy przechowywać w suchych warunkach z dala od łazienki, żeby nie rdzewiały i dłużej nam służyły.
Aby chleb zachował świeżość na wiele tygodni, włóżcie kromki do osobnych woreczków, wyciśnijcie z nich powietrze i szczelnie zamknijcie. Do środka nie dostanie się powietrze i wilgoć, dzięki czemu pieczywo nie pokryje się pleśnią. Włóżcie je do zamrażarki, a wytrzymają co najmniej 3 miesiące.
Większość ludzi nosi okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza w upalne, słoneczne dni. A kiedy słońce znika za chmurami, gadżet trzeba gdzieś schować. Zazwyczaj umieszczamy okulary w kieszonce na piersi, ale niektórzy wkładają je do kieszeni spodni. Najlepiej jest wsuwać je do kieszonki na piersi, odwracając soczewkami do ciała. W ten sposób są chronione przed uszkodzeniami.
Przetwory i inne produkty w słoikach wytrzymają dłużej, jeśli włożymy je do lodówki do góry nogami. Zapobiega to powstawaniu pleśni. Zdaniem eksperta „kiedy obracamy słoik do góry nogami, podłoże, na którym po otwarciu słoika może rozwijać się pleśń, zostaje przyciśnięte do wieczka i pozbawione dostępu do powietrza, co ogranicza rozwój pleśni”.
Długie knoty palą się większym płomieniem, który szybciej topi wosk. Ogień będzie mniejszy, jeśli co jakiś czas przytniecie ten sznureczek, ale to i tak wystarczy, by w pomieszczeniu unosił się przyjemny zapach. Świeca posłuży dłużej, a wy zaoszczędzicie trochę pieniędzy. Po wypaleniu całego wosku zawsze możecie też wykorzystać szklany słoiczek.
Papier toaletowy należy wieszać tak, aby zwisająca część znajdowała się na zewnątrz. W ten sposób łatwiej się go używa, a ponieważ rolka nie ma styczności ze ścianą, nie gromadzą się na niej bakterie.
Warto też zgnieść papier tak, aby środek miał owalny kształt. Utrudnia to obracanie się rolki. Kiedy nic jej nie ogranicza, ludzie ciągną papier bez opamiętania i więcej go marnują. Bardziej kontrolowany obrót zmniejsza zużycie.
Sezonowanie nowej patelni jest niezmiernie ważne. Posmarujcie olejem jej krawędzie, a następnie włóżcie do piekarnika. Ciepło sprawi, że naczynie wchłonie tłuszcz. Odstawcie je do ostygnięcia, a następnie zetrzyjcie nadmiar oleju.
Ten zabieg pozwala wypełnić wszelkie szczeliny i pory w patelni, dzięki czemu powstaje równa powierzchnia do smażenia, do której nie przywiera jedzenie.
Która z tych metod wydaje wam się najskuteczniejsza? A może macie jakieś własne praktyczne sztuczki? Podzielcie się nimi w komentarzach.