10 prostych rad dentystów, jak chronić zęby przed próchnicą — bardzo dziękujemy!

Dla wielu ludzi pobyt w hotelach jest jednym z najlepszych aspektów podróżowania. I nie ma się czemu dziwić: łóżka są zawsze piękne, wnętrza stylowe, a w łazience można znaleźć małe buteleczki z płynami do mycia. Zamiast jednak zastanawiać się, jak miło byłoby mieszkać w pokoju hotelowym, możecie skorzystać z podobnych rozwiązań we własnym domu.
Ekipa Jasnej Strony zajrzała do luksusowych pokoi hotelowych, aby znaleźć inspirację do aranżacji wnętrz.
Jedną z najważniejszych cech hoteli, które nadają im przytulny charakter, jest połączenie różnych materiałów. W łóżku powinny znajdować się co najmniej 3 tekstury: gładka, naturalna i pluszowa. Możesz używać kaszmirowych koców w połączeniu z satynowymi poduszkami, aksamitnym prześcieradłem i jedwabnymi poszewkami.
Według Olgi Polizzi, słynnej projektantki wnętrz hoteli Rocco Forte, łóżko powinno mieć 4 poduszki. Przykładowo: poduszka z pierza, puchowa i dwie hipoalergiczne. Narzutę należy natomiast ułożyć tak, aby zakryła część materaca wystającą ponad ramę łóżka, nie zapominając o lekkim podwinięciu materiału. Poduszki dekoracyjne powinny leżeć pośrodku pod niewielkim kątem.
Im większe lustro, tym pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne, ale nowoczesne hotele używają luster jako dekoracji i umieszczają z daleko idącą roztropnością. Nate Bersuk, znany projektant wnętrz, ma pewną wskazówkę: „Jeśli ustawisz lustro naprzeciwko okna lub nad toaletką, na której jest chociaż jedna świeca, pomoże to w pełni wykorzystać światło w tym pomieszczeniu”.
Niektóre hotele nie używają żadnych obrazów jako dekoracji — w zamian stawiają na żyrandole. Nie tylko służą one jako źródło światła, ale też naprawdę dobrze się prezentują.
Aby twoja sypialnia wyglądała jak pokój hotelowy, kup komplet grubej, białej pościeli. Pościel w hotelach zazwyczaj jest z satyny lub perkalu, ale to nie tkanina wpływa na efekt. Ważniejsze jest, by pościel była wyprasowana i nieco szeleściła.
Jeśli chcesz poczuć się jak w hotelu, rozważ zakup tacy śniadaniowej. Czy jest coś lepszego od delektowania się pierwszym posiłkiem pod ciepłą kołdrą? Możesz też zrobić coś przyjemnego dla swojej drugiej połówki — zrobić naleśniki i podać je do łóżka. Taca sprawdzi się też idealnie jako dodatek kuchenny.
Poranne wstawanie okazuje się o wiele łatwiejsze, gdy pierwszym doświadczeniem dnia jest kontakt stóp z komfortowym dywanikiem. Możesz kupić ich kilka i umieścić po każdej z trzech stron łóżka. Im bardziej miękki dywan, tym lepiej!
Dobre hotele zawsze mają kilka rodzajów poduszek na łóżku. Często łączy się duże kwadratowe poduszki i poduszki na zagłówku. Tworzą przytulną atmosferę i są funkcjonalne — niektórych z nich używasz do snu, a innych, gdy siedzisz w łóżku i oglądasz telewizję lub czytasz książkę.
Szlafroki urosły do rangi hotelowego symbolu. Goście czasami nawet jedzą w nich śniadanie. Nawiasem mówiąc, jeśli chcesz mieć jakąś pamiątkę z wakacji, często da się kupić szlafrok w hotelu, choć równie dobrze możesz zamówić go przez internet. Szlafroki świetnie prezentują się w łazience!
Zasłony w pokojach hotelowych zasłaniają całe okno, zapobiegając przedostawaniu się światła do wnętrza. Najlepiej to zadanie spełnią ciężkie zasłony zaciemniające. Pozwolą ci lepiej spać w nocy i kontrolować porę wstawania, niezależnie od wdzierających się do środka promieni słonecznych.
Każdy hotel ma swój charakterystyczny zapach. Do każdego pomieszczenia możesz użyć olejków eterycznych o innym zapachu. Warto też zastanowić się nad zapachowym detergentem do zasłon lub pościeli. Innym ciekawym rozwiązaniem są patyczki zapachowe w łazience i świece w sypialni.
Zwinięte ręczniki to prosty sposób na odtworzenie hotelowego środowiska w domu. Mogą to być małe ręczniki do twarzy i dłoni, które leżą w koszu, lub duże ręczniki na półce w łazience.
Czy inspirowaliście się hotelowymi rozwiązaniami podczas urządzania swojego domu? Piszcie w komentarzach!