23 pomysłowe meble, które pokazują, jak chcielibyśmy żyć

Twórcy filmowi uwielbiają testować uwagę widzów i ukrywają w swoich filmach pewne szczegóły. Niektóre z nich ujawniają przeszłość lub charakter bohaterów, a inne nawiązują do znanych dzieł lub dostarczają wskazówek dotyczących rozwoju fabuły.
W filmie jest scena, w której Katniss rozmawia z Peetą za pośrednictwem telekomunikatora. Później dowiadujemy się, że Kapitol wziął go jako zakładnika i wykorzystuje jako narzędzie propagandowe. To, że Peeta wygłasza mowę wbrew swojej woli, może sugerować szczegół w jego stroju: na jego kołnierzu znajduje się spiczasty element, który symbolizuje zagrożenie życia.
Na stoliku obok Pingwina możemy zobaczyć słynną lampę Pipistrello stworzoną przez projektanta Martinelli Luce. „Pipistrello” to po włosku „nietoperz”.
Kiedy dorosła Jenna pomyliła swojego chłopaka z rabusiem, chwyciła za parasol, aby móc się obronić. Później jej tata zrobił to samo, gdy pomylił Jennę ze złodziejem. Wygląda na to, że to u nich rodzinne.
Każdy ze strojów Summer jest w kolorze niebieskim. Reżyser filmu chciał w ten sposób podkreślić kolor oczu Zooey Deschanel. Wydał też polecenie kostiumografom, aby żadna inna postać w filmie nie nosiła niebieskiego koloru.
W filmie znajduje się scena, w której Sharon Tate, grana przez Margot Robbie, siedzi w kinie boso. Nie wynika to z miłości Quentina Tarantino do kobiecych stóp (choć to z pewnością jeden z powodów). Sharon Tate uwielbiała chodzić boso i wykorzystywała każdą możliwą okazję, by zdjąć buty.
Lekarz zapewnia Bena i Alison, że odbierze poród ich dziecka, tłumacząc, że nie jeździ na wakacje i w ogóle nie lubi podróżować. W gabinecie jest jednak pełno jego zdjęć z różnych miejsc na świecie, co sugeruje widzom, że kłamie.
Przed spotkaniem z Carnage’em Venom wyrzuca wszystkie czerwone M&M’sy. To dlatego, że boi się „czerwonych” — ma na myśli czerwonych kosmitów, w tym Carnage’a. Udaje mu się przezwyciężyć ten strach dopiero po spotkaniu ze swoim wrogiem.
Jeśli prześledzimy zmiany stylu Belli w całej serii filmów Zmierzch, zobaczymy, że po poznaniu Edwarda zaczyna nosić bardziej kobiece ubrania. W ten sposób twórcy sagi chcieli pokazać rozwój postaci i to, jak wpływa na nią zakochanie.
W mieszkaniu Marka na jednej z półek widzimy film Okno na podwórze. Opowiada o człowieku, który obserwuje życie innych przez obiektyw swojego aparatu, co również można powiedzieć o samym Marku.
O tym, ile czasu upłynęło, możemy się dowiedzieć, patrząc na długość włosów Jake’a.
Scena, w której Harley i Cass idą ulicą, niosąc swoje rzeczy, jest hołdem dla identycznej sceny w Leonie zawodowcu. Kreśląc relację mistrzyni/uczennica między tymi postaciami, reżyserka Cathy Yan zainspirowała się bohaterami filmu Luca Bessona.
Kiedy Vivian w Pretty Woman próbuje otworzyć ślimaka i ten wyskakuje poza stół, kelner łapie go i mówi: „To ciągle się zdarza”. Podobną scenę można zobaczyć w Pamiętniku księżniczki. Mia rozbija szklankę, a kelner podchodzi do niej i wypowiada tę samą kwestię. Oba filmy wyreżyserował Garry Marshall, a kelnera zagrał ten sam aktor, Allan Kent.
Czy znaleźliście jakieś ukryte przesłania w innych filmach? Podzielcie się nimi w komentarzach!