14 szalonych trendów z lat 2000., które wkrótce mogą powrócić
W latach dwutysięcznych, zarówno na ulicach, jak i na czerwonym dywanie, królował szalony styl. Galopująca idea fast fashion skłoniła nasze ulubione gwiazdy z telewizji i kolorowych czasopism do stawiania na dziwne i niekiedy wręcz kiczowate kreacje. To zapewne tylko kwestia czasu, jak te nieco już zapomniane trendy znów będą święcić triumfy i podbiją światowy rynek.
1. Wiązane jeansy
Czy to po bokach, z przodu, czy z tyłu — wiązane jeansy najwyraźniej cieszyły się dużą popularnością w pierwszej dekadzie obecnego stulecia. Kto by pomyślał, że do przystrojenia spodni wystarczą tylko kowbojskie oczka i sznurek zawiązany na kokardkę?
2. Krótkie bolerka
Bolerka były hitem na każdą pogodę i gwarantowały modny wygląd oraz wygodę. Poza tym, że stanowiła szałowy dodatek, ta narzutka nie spełniała żadnej innej funkcji. Wciąż jednak pojawia się na salonach w zmienionej formie: długich bolerek i minikardiganów.
3. Wąskie szaliki
Szaliki z reguły zapewniają nam ciepło w okolicach szyi i głowy. Jednak w latach dwutysięcznych istniało coś takiego jak wąskie szaliki, które pełniły rolę raczej modnego dodatku, bo przed zimnem chroniły tylko w teorii.
4. Sukienki zakładane na jeansy
Czym byłby początek XXI wieku bez warstw ubrań i niefunkcjonalnych akcesoriów? Kultową stylizacją na czerwonym dywanie były wtedy obcisłe jeansy albo dzwony, które nakładano sukienki do kolan. I nikomu to nie przeszkadzało.
5. Wiązane topy
Skąpe góry od bikini utorowały drogę modzie na odsłanianie ciał. Kolejnym przykładem odzieży inspirowanej rodeo były ultrakrótkie wiązane topy, które świetnie komponowały się z biodrówkami. To był prawdziwie szałowy strój na każdą imprezę.
6. Masywne paski i biżuteria
Szerokie paski i sporych rozmiarów biżuteria triumfowały na czerwonym dywanie. Im szerzej, tym lepiej. Jeśli chodzi o paski wiązane wokół talii, nie obowiązywały żadne zasady. Mogły być skórzane, z ćwiekami, z jedwabiu, sznurków, łańcuszków itd.
7. Jeansy z wycięciami
Gdy paski wiodły prym, pojawiła się moda na jeansy z wycięciami. Takie fasony nie miały pasa w talii ani szlufek, a często były też wycięte lub porwane. Jedynym elementem, dzięki któremu spodnie się nie zsuwały, był rozporek.
8. Grungowo-akademicki styl
W latach dwutysięcznych ludzie potrafili dostosować akademicką estetykę do mody. Ale niektórzy koneserzy stylu wzbogacali swoje stylizacje mocniejszymi elementami punkowymi. Wyobraźcie sobie dzianinowe kardigany, tweedowe żakiety, mokasyny i krawaty, ale postrzępione i z obniżonym stanem.
9. Odblaskowa, skórzana odzież
Nie tylko motocykliści uznawali odzież wierzchnią tego rodzaju za modny element. Członkowie boysbandów również. Przykładem niech będzie zespół NSYNC, którego wokaliści często pojawiali się w dopasowanych stylizacjach. Na starszych zdjęciach można zobaczyć, jak któregoś razu wystąpili na czerwonym dywanie w skórzanych kurtkach z odblaskowymi pasami.
10. Widoczna bielizna
W połowie pierwszej dekady obecnego stulecia nie starano się za wszelką cenę ukryć ramiączek biustonoszy, stringów i innych części bielizny. Wręcz przeciwnie — panie nosiły je z dumą. Widoczne majtki i koronki były hitem nawet wśród celebrytek.
11. Kaszkiety
Bez względu na to, czy świeciło słońce, czy padał deszcz, w latach dwutysięcznych nakrycia głowy były niemal obowiązkowym elementem. Kultowe wręcz stały się kaszkiety, które można było założyć do topów, jeansów i innych rzeczy, o ile były jaskrawe i pełne dzikich wzorów. Nie zapominajmy, że popularnością cieszyły się też kapelusze w stylu wędkarskim.
12. Styl na miejską kowbojkę
Był taki czas, kiedy ludzie uznali, że chcą wyglądać jak kowboje i kowbojki, a jednocześnie zachować elegancję. Właśnie wtedy narodził się trend na miejskich kowbojów i cieszył się powodzeniem głównie latem. Całości dopełniały skóra bydlęca, kowbojskie buty, kamizelki i kapelusze.
13. Prześwitujące koszule
Każdy, kto znał się na modzie, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, nosił prześwitującą odzież. Elementy tego typu często wybierali znani projektanci mody, niedziwne więc, że szybko podbiły serca ludzi. Nie możemy też zapomnieć o siateczkach i kabaretkach, które łączyły się z takimi stylizacjami.
14. Poszarpane komplety
Aż trudno pojąć, że porwane damskie stroje cieszyły się taką popularnością jeszcze kilkanaście lat temu. Poszarpane sukienki i komplety, które wyglądały, jakby były celowo rozerwane, stanowiły wręcz fundament ówczesnych stylizacji.
Czy na liście jest trend, któremu ulegliście w przeszłości? Jak wyglądały wasze stroje w latach dwutysięcznych?