15 osób, które uświadomiły sobie, że o pewnych rzeczach w naszym życiu decyduje los

Znajdujecie w domu tajemniczy przedmiot, na przykład stary pojemniczek albo coś wyglądającego jak obca forma życia zamieszkująca karton mleka — i nie macie pojęcia, co to takiego. Na szczęście sieć jest pełna mądrych ludzi, którzy służą pomocą w dziwnych sprawach.
Dzisiaj ekipa Jasnej Strony chce wam zaprezentować 15 przypadków, w których ktoś miał prawdziwą zagwozdkę z powodu tajemniczego znaleziska, ale internauci okazali się pomocni w rozwiązaniu zagadki.
Odpowiedź: Pasek zakładasz na nadgarstek, a pierścień na środkowy palec. To bransoletka znana jako „panja” albo bransoletka haremowa. Nie ma konkretnego pochodzenia, pojawia się w różnych okresach i kulturach, gdzie nosi różne nazwy.
Odpowiedź: To kapsułka dla bydła domowego. Pomaga pozbyć się pasożytów, w tym dużych nicieni.
Odpowiedź: To ambona myśliwska do polowania na kaczki.
Odpowiedź: To bardzo popularne w Niemczech. Nazywamy to „Wechselbad”. Najpierw wkładasz stopy do gorącej wody, a potem szybko przekładasz do zimnej (i powtarzasz tak kilka razy). Ma to poprawiać krążenie, chociaż nie wiem, czy są na to naukowe dowody.
Zwykle można je spotkać w spa i innych miejscach związanych ze zdrowiem.
Odpowiedź: Na dnie Morza Karaibskiego spoczywa mnóstwo kul armatnich. Morze wyrzuca je na plaże w Ameryce Północnej i Południowej. Znajomy znalazł nawet jedną w Karolinie Południowej!
Odpowiedź: To stolik pod telefon z miejscem na przechowywanie książki telefonicznej.
Odpowiedź: To tabakierka. Zażywanie tabaki jest bardzo popularne w Mongolii. Rodzice powiedzieli mi, że ze względu na ostre zimy jest to bardzo rozpowszechniony sposób udrażniania nosa po wejściu do czyjegoś domu.
Odpowiedź: To tłumice do gaszenia niewielkiego ognia.
Odpowiedź: To „hórreos” do przechowywania ziarna. Najczęściej można je spotkać w Galicji i Asturii w północno-zachodniej Hiszpanii. Różnią się jednak wyglądem: „hórreos” w Asturii są zazwyczaj kwadratowe, a w Galicji prostokątne.
Odpowiedź: Dzięki temu po otwarciu można je złożyć na rogu, żeby nie wystawały na pokój.
Odpowiedź: Służą do tworzenia dekoracji z kwiatów. Do jednej fiolki wkłada się jeden kwiat. Pewnie był też do nich stojak, ale można je wetknąć w gąbkę florystyczną razem z innymi ozdobami; albo na przykład w deseczkę z nawierconymi otworami, a nawet w doniczkę.
Odpowiedź: To spinka do włosów albo broszka. Jeśli ma około 2000 lat, skontaktuj się z muzeum albo instytucją archeologiczną, żeby dokonać oceny, a następnie wykup ubezpieczenie!
Odpowiedź: Ktoś będzie miał kłopoty. To żywica używana przy pracach maszynowych, zwłaszcza jako klej spajający części maszyny. Jeśli chodzi o skutki uboczne, nie masz się czym martwić. To głównie plastik.
Odpowiedź: Udało mi się to otworzyć! To zapalniczka.
Odpowiedź: Zęby płaszczki. Żywią się krabami i skorupiakami. Płaskie zęby służą do miażdżenia skorupek i mielenia ich.
Czy zdarzyło się wam znaleźć coś dziwnego, czego nie umieliście zidentyfikować? Jak ostatecznie rozwiązaliście tę zagadkę?