18 popularnych zabiegów filmowych, które stale irytują widzów
Aby zachwycić widownię lub napędzić akcję filmu, producenci filmowi wykorzystują różne triki. Szkoda tylko, że czasami do głowy przychodzą im sztuczne sytuacje lub wyświechtane stereotypy. Takie zabiegi nie wzbudzają już emocji i sprawiają, że przewracamy oczami na ich widok.
Ekipa Jasnej Strony jest pewna, że zgadliśmy, co znajduje się w instrukcji dla filmowców. Oto 18 popularnych zabiegów stosowanych przez członków tej branży.
-
Jednym ze stale pojawiających się bohaterów jest problematyczny tchórz, który zawsze wszystko psuje? Poczekajcie — na końcu na pewno dokona heroicznego czynu i wszystkich uratuje.
- Gdy postać odbiera telefon, ale nie słyszymy drugiego rozmówcy, na pewno będzie powtarzała każde słowo. „Potrzebujesz pieniędzy? 5000 dolarów? Na środę?”.
- Jeśli ktoś powie, że coś jest niemożliwe, to na pewno się zdarzy. Fajnie by było, gdyby nasze marzenia też się tak spełniały.
- Kobiece pachy zawsze są ogolone. Za oknem trwa apokalipsa, bohaterka od miesięcy ucieka przed zombie lub próbuje przetrwać w kosmosie — to nieważne. Gdy podniesie rękę, dowiemy się, że nie dalej jak wczoraj goliła pachy.
-
Najwyraźniej w świecie kina istnieją specjalne walizki do przenoszenia 1 miliona dolarów. Nikt nie sprawdza, czy taka kwota naprawdę się w niej znajduje, bo jeśli walizka jest pełna, to wiadomo ile do niej włożono. Pewnie sprzedają je w każdym sklepie, bo ludzie często potrzebują właśnie takich walizek.
-
Nawet jeśli bohaterowie jadą płaską, prostą drogą, to i tak ciągle muszą kręcić kierownicą, jakby unikali przeszkód. Ponadto kierowca zawsze może odwrócić się do pasażera i rozmawiać z nim przez całą minutę. Mamy nadzieję, że w prawdziwym życiu nikt tak nie robi.
-
Z jakiegoś powodu każda postać, która pojawia się na ekranie, ale nic nie robi lub udaje głupiego, okaże się wkrótce kimś innym, niż myśleliśmy.
-
Zwykli ludzie zawsze są lepsi w rozwiązywaniu spraw kryminalnych niż policja. W większości filmów stróże prawa odgrywają rolę syren i kogutów, pojawiając się dopiero, gdy zagadka została już rozwikłana.
-
Według scenariusza ludzie mogą być przyjaciółmi od dziecka albo małżeństwem od 20 lat, ale gdy widać ich SMS-y, to mają tylko jedną wiadomość od tej osoby.
-
Rodziny przygotowują 100 dań na zwykły obiad, którego nikt nie je. Dorośli ze sobą rozmawiają, a dzieci kręcą nosem na potrawy. Jeśli w filmie jest pies, to będzie to zapewne jedyna postać, która chętnie przyłączy się do jedzenia.
-
Po każdej intymnej scenie dziwnym trafem kołdra zawsze układa się w kształt litery L, przykrywając ciało kobiety i biodra mężczyzny. Rozumiemy, co chcą ukryć, ale w prawdziwym życiu to tak nie działa.
-
Łazienka to jedno z miejsc, w którym z pewnością dojdzie do nieoczekiwanego przełomu w życiu bohatera. Może dlatego postacie tak rzadko tam chodzą — po prostu się boją. Nawet gdy wstają rano, nie muszą iść do toalety. A jeśli akcja dzieje się w ciemnym lesie, a postać musi oddalić się od grupy, to na pewno można spodziewać się kłopotów.
-
Mężczyźni walczą o kobietę z niebywałą wytrwałością. W końcu ona ulega i są razem. W rzeczywistości wybranka pewnie zadzwoniłaby na policję.
-
Snajperzy w filmach nie idą na łatwiznę i zawsze zdradzają swoje położenie wskaźnikiem laserowym. Tak jakby nikt nie zauważył czerwonej kropki na postaci.
-
Jak w filmach wygląda śniadanie w dzień powszedni? Możecie siedzieć, ile chcecie, tony nagotowanych potraw i rodzinne rozmowy przy stole. Nie wiemy, jak oni to robią, bo zwykli ludzie mają tylko czas na szybki prysznic, odgrzanie wczorajszego jedzenia lub przekąszenie bułki.
-
Jeśli ktoś goni kobietę, to ona zawsze się potyka i upada. Nie wiemy, co to za choroba, ale zwykle ludzie nie przewracają się bez przyczyny. A jeśli już do tego dojdzie, to postać próbuje się czołgać w żółwim tempie, patrząc ciągle na prześladowcę.
-
Nieważne, kim z zawodu jest główny bohater albo gdzie pracuje, jeśli to nie jest dramat, to jego dom wygląda, jakby był wysoko postawionym biznesmenem. Oczywiście w życiu też się zdarza, że rodzina zostawia komuś spadek, ale szkoda, że w rzeczywistości nie dochodzi do tego tak często jak w filmach.
-
Dziewczyny od razu zakochują się w najbardziej podłych bohaterach lub niezbyt mądrych mięśniakach, którzy się z nich śmieją. Natomiast dobrzy faceci, którzy zrobiliby dla nich wszystko, kończą jako ich znajomi.
Jakie stereotypy filmowe was irytują?