15 zagadek matematycznych, które zbiją cię z tropu

Jedną z pierwszych rzeczy, której pozbywamy się zaraz po zakupie, jest instrukcja obsługi. Z jakiegoś powodu, w chwili szczęścia wywołanego nowym przedmiotem porady producenta nie wydają nam się szczególnie istotne. To dobry sposób, aby poćwiczyć intuicję i spróbować zrozumieć bez żadnej instrukcji, jak działają znalezione przez nas przedmioty.. Chociaż czasem naprawdę trudno to ogarnąć.
Niektóre osoby postanowiły iść na skróty i, zamiast kombinować, co do czego służy, poprosiły o pomoc społeczność internetową. Podczas poszukiwań prawidłowej odpowiedzi ekipa Jasnej Strony czuła się jak małe dziecko, które otrzymało nową zabawkę. Z tego też powodu przedstawiamy listę kilku doprawdy nietypowych przedmiotów z całego świata.
Odpowiedź: „Miałem podobną zakładkę do książki. Nakłada się ją na róg kartki”.
Odpowiedź: „To łyżeczka do odmierzania liściastej herbaty i nabierania jej z puszki, gdzie była przechowywana. Były używane głównie od końca XVIII w. do połowy ery wiktoriańskiej, chociaż można znaleźć egzemplarze z początków XX wieku”.
Odpowiedź: „Zgaduję, że to ręczny opiekacz. Podgrzewasz ten krążek i trzymasz nad daniem, aby zrumienić lub rozpuścić ser, na przykład na francuskiej zupie cebulowej”.
Odpowiedź: „To klucz do szprych, aby dostosować ich naprężenia. Liczby korespondują z rozmiarem szprych”.
Odpowiedź: „To przystawka do krajalnicy strunowej, aby pokroić warzywa w paski. Wygląda na to, że z jednej strony uchwyt do mocowania jest ułamany”.
Odpowiedź: „Z pewnością to wygląda na podpory do sekretarzyka. Ten model mógł mieć zawiasy na górze lub być biurkiem modułowym”.
Odpowiedź: „To breloczek do kluczy do systemu otwierania opartego na RFID”.
Odpowiedź: „Może to buda dla psa”.
Odpowiedź: „To prawdopodobnie kawałek izolacji łódki. Bardzo podobna do pianki w spreju, ale jest gęstsza i nie nasiąka wodą”.
Odpowiedź: „Wygląda na termity. Obejrzyj jakieś drewniane elementy w pobliżu i poszukaj podobnych kontrukcji”.
Odpowiedź: „To przyrząd do gaszenia pochodni”.
Odpowiedź: „Myślę, że to podstawki do pieczenia drobiu w pozycji pionowej. Wkładało się je w całości do kurczaka i piekło go pionowo. Oczywiście potrzebna też była blacha na wypływające soki”.
Odpowiedź: „To lodowy kwiat. Tworzy się, kiedy wilgoć zamarza podczas ucieczki z tkanek roślinnych”.
Odpowiedź: „Najprawdopodobniej miało to być lustro z wrażeniem głębi, które składa się z dwóch warstw i lampek LED pomiędzy nimi, aby uzyskać wrażenie tunelu. Tutaj nie do końca wyszło tak, jak powinno”.
Jaki przedmiot w waszym domu ma dziwne i nieznane wam zastosowanie? Możecie podzielić się z nami zdjęciem, a staniecie się gwiazdą naszego kolejnego artykułu.