20 niespodzianek od życia, które oszołomią każdego miłośnika świata przyrody

Ekipa Jasnej Strony uwielbia rozwiązywać zagadki. Dziś chcemy się z wami podzielić 19 przedmiotami, których tajemnicze przeznaczenie w mig odkryli bystrzy użytkownicy sieci.
Odpowiedź: To z pewnością sygnał bezpiecznego wejścia. My zmieniamy nasz co kwartał i służy do poinformowania pracowników, że mogą bezpiecznie wejść do środka. Zazwyczaj dwie osoby „otwierają” oddział, a pozostali czekają na parkingu lub po drugiej stronie ulicy na pozwolenie na wejście. Otwierający wchodzą do środka, wyłączają alarm, sprawdzają budynek, a gdy wszystko jest OK, umieszczają na szybie taki znak.
Odpowiedź: Ten mebel wygląda jak fotel plantatora. Po całym dniu jazdy konnej można położyć na podłokietnikach zmęczone i spuchnięte nogi, podobnie jak u ciężarnych kobiet. Dlatego oparcie również jest odchylone. Siedzenie na fotelu w pozycji prostej nie byłoby tak wygodne. Ułożenie nóg w ten sposób sprzyja cyrkulacji krwi oraz powietrza.
Odpowiedź: To zakończenie instalacji gazowej, którą w tamtym czasie wykorzystywano również do oświetlenia.
Odpowiedź: Otwieranie bramy odbywa się poprzez otwarcie tylko jednej z kłódek. Zgodnie z projektem, może to zrobić kilka osób. W przypadku, gdy jedna z nich zgubi kluczyk, wystarczy dokupić jedną kłódkę. Jeśli brama byłaby zamknięta na pojedynczą kłódkę, po jej wymianie należałoby dać każdemu użytkownikowi nowy klucz.
Odpowiedź: Z pewnością to część rakiety.
Odpowiedź: To kotwa mocująca, która stabilizowała mury budynku. Ma dekoracyjną formę, bo jest widoczna na ścianie. Śruba w środku wychodzi po drugiej stronie muru, utrzymując konstrukcję z cegieł.
Odpowiedź: Trzybolcowe wyjście służyło do podłączania anteny telewizyjnej i radiowej. Z kolei środkowe było przeznaczone do podłączania rotatora antenowego, który zapewniał lepszy odbiór.
Odpowiedź: To rdza jałowca — choroba grzybowa. Zaczyna się jako żółtawy nalot. Potem, wiosną lub po deszczu pojawiają się żółtawe lub czerwonawe narośla. Rdza raczej nie zabije jałowca, ale może poważnie zaszkodzić jabłoniom, które są drugą rośliną żywicielską dla jej zarodników. Jedynym sposobem zwalczania choroby jest wycięcie, a następnie spalenie usuniętych gałęzi. Pamiętaj o zdezynfekowaniu narzędzi po skończonej pracy.
Odpowiedź: Myślę, że to staromodny stojak na kapelusze. Jeśli wyszukasz go w Google, znajdziesz mnóstwo modeli zawierających tę sprężystą część oraz sznurek (służący raczej do pociągnięcia kapelusza w dół i na boki, żeby mu się przyjrzeć, niż do zdjęcia go). Twój wygląda bardziej, jakby był wsuwany w krawędź stolika niż stawiany na nim. Czyli trzymasz go bokiem.
Odpowiedź: To łyżka do spaghetti.
Odpowiedź: Myślę, że to podkładka pod starą gofrownicę.
Odpowiedź: To łyżki do lodów.
Odpowiedź: To tłuczek do mięsa.
Odpowiedź: Mój ojciec przez wiele lat naprawiał telewizory. To na pewno szklany tył.
Odpowiedź: To wieszak na krawaty.
Odpowiedź: To część zaparzacza do herbaty.
Jak często korzystacie z Google, gdy musicie rozwiązać jakąś zagadkę? Który z powyższych przedmiotów wydał się wam najciekawszy?