Historia tatuaży sięga setek lat wstecz. Najpierw były to tylko symbole dla wojowników lub talizmany, które chroniły przed złymi duchami. Później jednak rysunki na ciele zaczęły nabierać zupełnie innego znaczenia, a obecnie stanowią m.in. sposób na utrwalenie wspomnień z ważnych momentów życia.
1. „Zrobiłem sobie tatuaż przedstawiający śmiech mojego taty. Gdziekolwiek się teraz znajduję, mam przy sobie jego uśmiech i radość”.
2. „Liście miłorzębu — moja prababcia je uwielbiała, a jej upodobanie do nich zostało przekazane pozostałym silnym, wytrwałym i pełnym nadziei kobietom w mojej rodzinie”.
3. „To pierwszy tatuaż, który zrobiłem na cześć mojego dziadka (lubił słoneczniki i różowe flamingi, stąd to piórko)”.
4. „Mój pierwszy tatuaż zrobiony ku pamięci mojej babci, która była chemiczką”
5. „Zrobiłem dziś sobie tatuaż na cześć Kiko. Miała 9 lat, kiedy odeszła”.
6. „W końcu to zrobiłem... Sprawiłem sobie tatuaż na cześć mojego taty tuż przed rocznicą jego śmierci. Hobbystycznie zajmował się magią sceniczną, a tego rekwizytu używał do jednej z moich ulubionych sztuczek”.
7. „Tatuaż z napisem «mogę», bo wiem, że pokonam raka tarczycy...”
8. „Mam 2 tatuaże na nadgarstkach, aby oddać hołd moim dwóm synom. Urodzili się tego samego dnia w odstępie 15 lat: 2 sierpnia. Obaj to zodiakalne Lwy”.
9. „Martwiłam się, że urodziny moich synów będą tego samego dnia. Kiedy minął 23 kwietnia, odprężyłam się i następnego dnia urodziłam”.
10. „To mój kotek udający się na drugą stronę — pierwszy prawdziwy tatuaż zrobiłam sobie na pamiątkę mojego kotka Ziggy’ego”.
11. „Na cześć mojego nowo narodzonego synka zrobiłem sobie tatuaż z Vegetą i Trunksem”.
12. „Wczoraj zrobiłem sobie mój pierwszy tatuaż związany Beatlesami ku pamięci Johna Lennona. Planuję pokryć pół ramienia rysunkami z odniesieniami do Beatlesów”.
13. „Czardrzewo i wizerunek wilka na cześć mojego psa o imieniu Ghost”
14. „Nowy tatuaż, którym uczciłam powrót do zdrowia po złamaniu kręgosłupa”
15. „Tatuaż odwzorowuje moje prawdziwe bicie serca, które jest nieregularne”.
„Słowo SIŁA zostało napisane pismem mojej mamy i jest ono bardzo bliskie mojemu sercu. Tatuaż przypomina mi, że chociaż mama zmarła na chorobę serca, którą po niej odziedziczyłam, to przejęłam również jej SIŁĘ. Ręka z kolei należy do mojego starszego brata, który oddaje hołd mojej mamie i mnie”.
16. „Zrobiłam ten tatuaż ku pamięci dziecka, które straciłam. Ludzie w salonie tatuażu śmiali się z niego, bo nie znali jego znaczenia”.
„Kiedy poszłam do salonu tatuażu i pokazałam wzór, który chciałam sobie wytatuować, wyśmiano mnie. To pewnie dlatego, że tatuaż wydawał im się infantylny i nie wiedzieli, jakie znaczenie się za nim kryje”.
„Średnik jest stosowany, gdy autor może zakończyć zdanie, ale postanawia tego nie robić. Ty jesteś autorem, a zdanie to twoje życie. Mniej więcej 3 lata temu mój najstarszy syn przeżywał bardzo trudne chwile. Nie sądziliśmy, że uda nam się przez to przejść, ale teraz już czuje się dobrze i mamy takie same tatuaże”.
18. „Moja mama zrobiła sobie tatuaż ku pamięci mojego młodszego brata”.
19. „Mój pierwszy tatuaż to pamiątka po moim tacie, który niedawno zmarł”.
20. „Mój mąż i ja mamy takie same tatuaże. Każdy księżyc reprezentuje inny ważny dzień w naszym związku: pierwszy pocałunek (na dole), oświadczyny (na środku), dzień ślubu (na górze)”.
21. „Ulubione powiedzenie mojej mamy napisane jej pismem!”
22. „Ona ma znamię, a ja tatuaż”.
Uwaga: niniejszy artykuł został zaktualizowany w czerwcu 2022 w celu skorygowania materiałów źródłowych oraz zgodności z faktami.