23 dziewczyny, które zmieniły w swoim wyglądzie tylko jeden mały szczegół i są teraz nie do poznania

Zapewne zauważyliście już, że czasami skarpetki pozostawiają na stopach zaczerwienione odciski. Jeśli zdarza się to sporadycznie, to może oznaczać, że ściągacz, który utrzymuje je na nogach, jest po prostu za ciasny. Ale jeżeli dochodzi do tego częściej, to być może nasze ciało ostrzega nas, że coś jest nie tak.
Ekipa Jasnej Strony przeprowadziła małe dochodzenie, aby dowiedzieć się, jakie problemy zdrowotne można powiązać z odciskami po skarpetkach. Pamiętajcie, aby nie przegapić naszych dodatkowych wskazówek, dzięki którym dowiecie się, jak zapobiec takim śladom.
Jeżeli miewacie problemy z opuchlizną nóg, to możliwe, że przyczyną jest nadmiar płynów gromadzący się w dolnych kończynach. Zwykle nie jest to bolesne, ale noszenie obcisłych skarpetek może prowadzić do dyskomfortu. Wysokie ciśnienie jest spowodowane zatrzymaniem płynów ustrojowych w organizmie, przez co serce ma trudności z transportem krwi. W takim wypadku nasze ciało zatrzymuje te substancje, które zwykle gromadzą się w nogach i stopach.
Gdy żyły w nogach są osłabione, nie są w stanie szybko dostarczyć krwi do serca. Wtedy to krew cofa się do naczyń krwionośnych, powodując bolesną opuchliznę. Jest to jeden z czynników przyczyniających się do powstawania żylaków. Jeżeli często zauważacie odciski po skarpetkach, to możliwe, że organizm informuje was, iż żyły uniemożliwiają przepływ krwi do serca.
Jeśli nie dostarczacie organizmowi wystarczającej ilości wody, może dojść do uszkodzenia naczyń krwionośnych. W takim przypadku pojawiają się czasami drobne wycieki, które powodują nagromadzenie się płynów w okolicznych tkankach. Najczęściej dzieje się tak w okolicy kostek i stóp. Odciski po skarpetkach dookoła kostek mogą wskazywać na to, że organizm jest odwodniony.
Niektóre lekarstwa także mogą przyczynić się do puchnięcia nóg. Tak się dzieje w przypadku niektórych antydepresantów czy tabletek na wyrównanie ciśnienia. Należy też uważać na tabletki antykoncepcyjne (zwłaszcza te zawierające estrogen), ponieważ zmieniają one poziomy hormonów i powodują zatrzymanie wody w organizmie, a co za tym idzie — opuchliznę kończyn dolnych.
Jeżeli skarpetki regularnie odznaczają się na nogach, najlepiej skonsultujcie się z lekarzem. Ale możecie też zastosować się do kilku prostych zaleceń, dzięki którym złagodzicie nieprzyjemne uczucie opuchnięcia nóg:
Zauważyliście kiedyś, że skarpetki odciskają się na waszych stopach? Macie jakieś rady, które pomogą temu zapobiec?