9 zaskakujących oznak, że małżeństwo nie potrwa długo

Tworzenie filmów opartych na faktach to nie lada wyzwanie. Wierne przedstawienie konkretnego wydarzenia, przy jednoczesnym tworzeniu zabawnej, spójnej i samodzielnej historii, wymusza pewne zmiany na potrzeby scenariusza.
Ekipa Jasnej Strony pokaże wam kilka filmów, które zmieniły kilka faktów, aby film był łatwiejszy w odbiorze.
Nagrodzony Oscarem film Piękny umysł zmieniał kilka faktów, jeśli chodzi o przedstawienie historii matematyka Johna Nasha. Jedną z najbardziej godnych uwagi zmian jest to, że otrzymuje on nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii i wygłasza pełne emocji przemówienie, w którym mówi o miłości. W prawdziwym życiu nie wygłosił ani nie odczytał żadnego przemówienia.
Witaj w klubie przedstawia prawdziwą i wzruszającą historię, dzięki której Matthew McConaughey otrzymał Oscara dla najlepszego aktora za jego świetną rolę. W filmie usunięto niektóre prawdziwe postaci (takie jak siostra i córka bohatera), a inne zostały dodane, takie jak lekarka grana przez Jennifer Garner i postać Jareda Leto.
Film Wielki Mike opowiada w przejmujący sposób historię Michaela Ohera, który wraz z przybraną mamą, graną przez Sandrę Bullock, pokonuje przeszkody i odnosi sukcesy w futbolu amerykańskim.
Jednak samemu Michaelowi nie podobał się sposób, w jaki został przedstawiony w filmie, ponieważ to jego nauczyciel uczył go podstaw gry. Piłkarz twierdził: „Uczyłem się i dogłębnie analizowałem tę dyscyplinę od dziecka”.
Film Kapitan Phillips opowiada o historii statku towarowego, który został napadnięty przez grupę piratów. Kapitan, grany przez Toma Hanksa, zostaje przedstawiony jako bohater, który poradził sobie z napiętą sytuacją.
Jednak wielu członków załogi, którzy byli tam w tym czasie, nie zgadza się z wizją filmową, zapewniając, że to właśnie nieodpowiedzialność kapitana postawiła ich w tej sytuacji.
Film Kochanice króla opowiada prawdziwą historię sióstr, Anny i Marii Boleyn, i ich sporu o miłość króla Anglii Henryka VIII. Wśród odbiorców pojawiły się kontrowersje dotyczące różnicy wieku między dwiema siostrami, chociaż wielu historyków twierdzi, że w rzeczywistości Maria była starszą siostrą.
Film postanowił jednak pokazać Annę jako starszą siostrę, a Marię jako młodszą.
Twórcy Bohemian Rhapsody mieli kilka własnych pomysłów, jeśli chodzi o opowiadanie historii Freddiego Mercury’ego i legendarnego zespołu Queen. Jeden z najbardziej znanych dotyczy koncertu grupy na imprezie charytatywnej Live Aid. W filmie Queen powraca na scenę po kilku latach. To nieprawda, ponieważ zespół zakończył swoją trasę koncertową zaledwie dwa miesiące przed tym wydarzeniem.
Dźwięki muzyki to jeden z największych klasyków w historii kina, wyróżniający się znakomitym występem legendarnej Julie Andrews. Akcja filmu toczy się około 1938 roku, ale w rzeczywistości Maria von Trapp została przedstawiona rodzinie von Trapp kilka lat wcześniej, około 1926 roku.
Pamiętacie inny film z podobnymi zmianami? Czy uważacie, że można było z nich zrezygnować, czy według was pomagają ulepszyć historię?