Długość włosów zdradza więcej na temat twojej osobowości, niż ci się wydaje

Niektóre nawyki na dłuższą metę mogą się okazać szkodliwe, na przykład częste noszenie dżinsów skinny czy używanie pomadki. Możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale wiele z rzeczy, które robimy na co dzień, ma dla nas negatywne skutki. Szczególnie, jeśli powtarzamy je codziennie, przez co zyskują więcej czasu, żeby negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.
Właśnie dlatego ekipa Jasnej Strony sugeruje zwrócenie uwagi na takie codzienne niezdrowe nawyki.
To szczególnie niezdrowe w czasie upałów albo wyjścia na siłownię, kiedy twarz się poci. Makijaż utrudnia prawidłowe schłodzenie skóry i uniemożliwia wydzielanie potu przez pory. Może to być bardzo szkodliwe i powodować różne schorzenia, takie jak trądzik różowaty.
Używanie szamponu do włosów przed odżywką może sprawić, że włosy będą bardziej się przetłuszczać. Jeśli po umyciu twoje włosy szybko robią się tłuste i wydają się przeciążone, być może myjesz je w niewłaściwy sposób. Spróbuj nałożyć odżywkę przed użyciem szamponu. Jest to szczególnie zalecane w przypadku cienkich, suchych i zniszczonych włosów.
To dlatego, że odżywka działa jako baza chroniąca włosy przed zmyciem ich naturalnej warstwy ochronnej. Ułatwia też równomierne rozprowadzenie szamponu na całej długości włosów.
Chociaż po ciężkim tygodniu można odczuwać potrzebę nadrobienia zaległości w spaniu, to z powodu dłuższego snu w weekend tak naprawdę poczujesz się gorzej. Jest to spowodowane zaburzeniem rytmu dobowego, które utrudnia potem wstanie rano w poniedziałek. Co więcej, jest też powiązane ze schorzeniami takimi jak cukrzyca typu 2.
Jeśli już chcesz pospać dłużej, najlepiej wstać nie więcej niż godzinę później niż zwykle, a potem uciąć sobie drzemkę po południu.
Produkt w słoiczku jest narażony na większy kontakt z powietrzem przy każdym użyciu. Spowodowane tym utlenianie sprawia, że kosmetyk szybciej się psuje, a jego działanie się zmniejsza.
Nie można też zapominać o namnażaniu się bakterii w słoiczku i dostawaniu się do niego zanieczyszczeń, kiedy pobierasz kosmetyk palcami. Dzieje się to nawet, kiedy korzystacie ze szpatułki, bo trzeba ją naprawdę dokładnie czyścić po użyciu.
Potrzeby skóry zmieniają się z czasem, dlatego ważne jest stosowanie produktów i zabiegów pielęgnacyjnych odpowiednich do wieku. Między innymi skóra staje się cieńsza, dlatego potrzebuje delikatniejszych środków nawilżających.
Wyrywając włosy, pozbawiasz nos naturalnej bariery ochronnej, co może skutkować większą podatnością na takie konsekwencje jak alergie czy astma. Co więcej, wyrywanie włosków powoduje ryzyko zakażenia skóry, które może powodować ból.
Częste nakładanie pomadki może mieć niekorzystny wpływ na usta, ponieważ uniemożliwia pozbywanie się starych komórek naskórka. Dlatego należy robić peeling warg, żeby zapobiegać nawarstwianiu się martwych komórek.
Warto też pamiętać, że produkty do ust mogą zawierać toksyny, które łatwo wnikają do organizmu przez jamę ustną.
Ubrania prosto z pralni prezentują się wspaniale, niestety często używany do czyszczenia chemicznego trichloroetylen (TCE) może powodować poważne problemy zdrowotne. Podejrzewa się, że powoduje on uszkodzenie wątroby i nerek, może też mieć negatywny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.
Kompleks witamin do codziennego stosowania może nie być tak świetnym suplementem, jak mogłoby się wydawać. Badania pokazują, że zamiast chronić przed chorobami przewlekłymi, może szkodzić. Chodzi szczególnie o zawartą w takich preparatach witaminę B7, która może zakłamywać wyniki badań laboratoryjnych.
Choć pod wieloma względami jest wygodne, takie obuwie może bardzo niekorzystnie wpływać na kolana, plecy i biodra. Wszystko to dlatego, że cienki płat gumy za słabo amortyzuje podczas chodzenia, a więc nie zapewnia odpowiedniej ochrony. Do tego konieczność podwijania palców u stóp nadmiernie je obciąża, co powoduje skurcze.
Pestki jabłek zawierają amygadlinę — związek chemiczny, z którego uwalnia się w żołądku śmiertelnie trujący cyjanek. Na szczęście zawartość tej substancji w nasionach jabłka jest niewielka i osiągnięcie śmiertelnej dawki wymagałoby zjedzenia naprawdę dużej ilości gniazd nasiennych (około 40).
Ten modny krój spodni może być bardzo szkodliwy dla mięśni i krążenia i prowadzić nawet to tymczasowego paraliżu. Jeśli często kucasz i się schylasz, ciasne spodnie mogą powodować opuchnięcia w obszarze mięśni, nerwów i naczyń krwionośnych.
Z jakich codziennych nawyków zamierzacie zrezygnować? Czy przychodzi wam do głowy coś, czego nie umieściliśmy na naszej liście?