10 łatwych ćwiczeń na piękne ramiona i jędrny biust

W niektórych krajach aż 20% porodów ma miejsce w domu, choć większość lekarzy uważa, że to szpitale i domy narodzin są najbezpieczniejszymi miejscami na powitanie dziecka na świecie. Mimo wszystko kobiety często decydują się na poród domowy, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie lub chcą rodzić w znajomej przestrzeni, jednak badania wykazały, że tego typu porody mają też inne plusy.
Jeśli decydujemy się na poród domowy, oznacza to, że będzie on w całości przebiegał w domu, a przy wszelkich czynnościach pomagać nam będzie położna, pielęgniarka lub ginekolog-położnik. Swoją decyzję należy wcześniej uzgodnić z lekarzem prowadzącym ciążę, ponieważ aby kwalifikować się do porodu w domu, trzeba spełniać pewne kryteria i nie każda kobieta może w ten sposób rodzić.
Ze względu na rosnącą liczbę porodów domowych naukowcy z całego świata zainteresowali się tym tematem i odkryli kilka zaskakujących korzyści płynących z takiego rozwiązania.
Kobiety rodzące w szpitalu narażone są na ciągłe ingerencje personelu pielęgniarskiego, różnego rodzaju zakłócenia i wizyty nieproszonych nieznajomych im osób. Wybierając poród domowy, kobieta ma całkowitą kontrolę nad sytuacją. W zasadzie może wybrać osoby, które zapewnią jej odpowiednie wparcie, co faktycznie wspomaga proces porodu.
Jako że możesz mieć większą kontrolę, często wybierasz najbliższe osoby, żeby towarzyszyły ci w tych magicznych, ale i trudnych chwilach. Niektóre szpitale ograniczają liczbę odwiedzających, którzy mogą przebywać w jednym pomieszczeniu z rodzącą, a kobiety często muszą prosić placówki o takie informacje, zanim wybiorą miejsce porodu.
W niektórych krajach poród może być naprawdę kosztowny. Dlatego też kobiety decydują się rodzić w domu, żeby nie wydawać ogromnych sum. Różnica w stosunku do kosztu porodu w placówce może sięgać nawet kilku tysięcy dolarów, które można po zaoszczędzeniu przeznaczyć na potrzeby nowo narodzonego malucha.
Niektóre kobiety są zwolenniczkami naturalnych porodów, które czasami bywają nieosiągalne w szpitalu. Wybierając poród domowy, najczęściej rezygnują z otrzymywania leków i interwencji lekarskiej, co oznacza brak znieczulenia lub cesarskiego cięcia.
W domu możesz rodzić w dowolnym miejscu, które sobie wybierzesz. Kobiety decydują się na poród w wannie, na podłodze, w otoczeniu poduszek, a nawet we własnym łóżku. Poczucie większej swobody może też pomóc w bardziej naturalnym i łatwym przebiegu porodu.
Jeśli macie dzieci, jakie macie doświadczenia z własnego porodu? Jeśli nie jesteście matkami, który rodzaj porodu wzięłybyście pod uwagę?