9 oznak, które zdradzają prawdziwy wiek każdej kobiety

W dzisiejszych czasach żyjemy o wiele dłużej niż kiedyś. Szacuje się, że do 2050 roku populacja ludzi w wieku powyżej 60 lat wzrośnie do ponad 2 miliardów. By jednak jak najdłużej zachować zdrowie i młodość, trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy.
Ekipę Jasnej Strony zainspirowały badania, zgodnie z którymi ludzie starzeją się według 4 różnych typów. Poznacie je w tym artykule.
Naukowcy twierdzą, że proces starzenia przebiega u ludzi w różny sposób. Przebadano 106 zdrowych osób w wieku od 29 do 75 lat, pobierając od nich próbki krwi i kału. Wniosek był następujący: to, jak wchodzimy w jesień życia, zależy od typu, do którego należymy.
Wraz z wiekiem często pojawiają się różne problemy zdrowotne, ale oczywiście każdego z nas dotykają nieco inne dolegliwości. Jak dotąd badacze wyróżnili 4 typy starzenia: metaboliczny, immunologiczny, wątrobowy i nerkowy. Specjaliści nie wykluczają jednak, że może ich być więcej.
Badania naukowców wykazały, że każdy typ starzenia wpływa na inne części ciała i wywołuje różne problemy zdrowotne.
Typ starzenia to nie tylko nieodwracalna diagnoza. Naukowcy twierdzą, że jego znajomość może pomóc ludziom zminimalizować czynniki ryzyka zdrowotnego. Jeśli wiecie, z jakimi problemami będziecie się mierzyć w przyszłości, możecie z wyprzedzeniem zacząć nad nimi pracować. Niewykluczone, że wówczas wasz organizm dłużej zachowa młodość.
Jak tego dokonać? To proste. Najpierw trzeba określić swój typ, a następnie zacząć zmieniać nawyki. Możecie na przykład wybrać bardziej odpowiedni dla siebie trening albo unikać pewnych produktów spożywczych. Co ciekawe, według badaczy jesteście w stanie nawet opóźnić starzenie, a nie tylko je spowolnić.
Naukowcy wspominają również, że możemy należeć do więcej niż jednego typu. W takim przypadku grozi nam zwiększone ryzyko różnych problemów zdrowotnych. Badania, którym zawdzięczamy całą tę wiedzę, są naprawdę ważne. Możemy bowiem zrozumieć, że mamy szansę pozbyć się kłopotów ze zdrowiem i dbać o utrzymanie młodego wieku.
Z tych przełomowych badań wynikła jeszcze jedna ważna konkluzja. Uczestnicy eksperymentu przez 2 lata nie wykazali tendencji do zmiany swojego typu starzenia. Nawet gdy zmodyfikowali styl życia, na przykład zaczęli stosować dietę, tylko w niektórych przypadkach markery wieku zmniejszyły się. A to w skrócie oznacza, że ci ludzie po prostu starzeli się nieco wolniej.
Jak długo chcielibyście żyć? Czy inwestujecie swój czas i pieniądze, żeby zachować młodość?