17 byłych, o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć

Regularne wizyty u manicurzystki stały się dla wielu z nas przyjemnym rytuałem. Dbamy o zdrowie naszych dłoni, a przy okazji mamy poczucie, że robimy coś miłego dla siebie. Dziś postanowiliśmy prześledzić przydatne triki, dzięki którym pielęgnacja paznokci stanie się jeszcze łatwiejsza i skuteczniejsza. W pierwszym bonusie zamieściliśmy ciekawe i ułatwiające życie porady od pań mających długie paznokcie. A drugi bonus okaże się bardzo pomocny, jeśli rozlałaś gdzieś lakier do paznokci i nie wiesz, jak go usunąć.
Nie nakładaj kremu ani olejku na dłonie dzień przed manicure. Chodzi o to, że te produkty są wchłaniane przez skórę, a miękkie skórki są trudniejsze do wycięcia. Procedura zajmie więcej czasu, a frezarka może się zatykać od kontaktu z tłustą substancją.
Ponadto krem pogarsza przyczepność między lakierem a paznokciem, co znacznie skraca żywotność powłoki żelowej.
Wosk i inne produkty do depilacji pozostawiają na skórze mikrourazy, które mogą prowadzić do infekcji lub podrażnień w przyszłości. Wykonanie pedicure po tym zabiegu nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.
Nie należy również zapominać o pielęgnacji domowej. Manicurzystki radzą moczenie rąk w ciepłej wodzie z solą morską. Po takiej kąpieli odsuń skórki patyczkiem, aby łatwiej było je później usunąć. Dobrze jest również codziennie nawilżać skórki olejkiem.
Pozycja dłoni w lampie podczas manicure również odgrywa ważną rolę. Dłoń w lampie powinna być równoległa do stołu. Nie należy za mocno wykręcać ręki i dociskać do siebie palców, żeby lakier wysychał równomiernie. Nieprawidłowe ułożenie dłoni w lampie może spowodować, że powłoka nie wyschnie całkowicie, co znacznie skróci jej żywotność.
Długie paznokcie wymagają więcej uwagi niż zwykły manicure. Używaj opuszków palców do pisania na telefonie i naciskania przycisków na innych urządzeniach. Nie zapomnij o łyżce do butów i innych gadżetach podczas wykonywania codziennych czynności, aby zminimalizować nacisk na paznokcie.
Zrywając powłokę lub spiłowując ją w domu, można uszkodzić płytkę paznokcia. Zrywając żel, usuwasz wraz z nim część paznokcia. Zbyt mocno spiłowując lakier, sprawiasz, że płytka staje się cienka i delikatna.
Uszkodzonych paznokci nie można malować lakierem, więc będziesz musiała poczekać, aż wyrośnie nowa płytka paznokcia. Lepiej po prostu powierzyć tę pracę profesjonalistom i nie ryzykować piękna i zdrowia swoich dłoni.
Gdy na zewnątrz robi się zimno, trzeba jeszcze bardziej dbać o dłonie. Ciepłe rękawiczki uchronią cię przed suchą i popękaną skórą. Jesienią i zimą ważne jest mycie rąk ciepłą wodą, aby uniknąć zaczerwienienia i łuszczenia się skóry.
Przez pierwsze dwa dni po manicure nie zaleca się mycia rąk gorącą wodą. Chodzi o to, że żel potrzebuje czasu, aby prawidłowo osadzić się na paznokciach, a gwałtowne zmiany temperatury w tym przypadku uniemożliwią ten proces.
Powłoki żelowe źle znoszą kontakt z agresywnymi chemikaliami. Detergenty rozpuszczają żel. Jeśli chcesz, aby twój manicure trwał jak najdłużej, pamiętaj o używaniu rękawiczek podczas sprzątania. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się zmywać naczynia lub szorować wannę.
Wszystkie jesteśmy trochę Kopciuszkami w domu, ale nie powinnyśmy zapominać o pięknie i zdrowiu naszych paznokci i dłoni.
Znalezienie dobrej manikiurzystki to prawdziwe szczęście. Nie jest to takie proste, jak się wydaje. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na opinie w sieciach społecznościowych i portfolio specjalistki. Jeśli zdjęcia zostały poddane silnej obróbce, jest to zły znak i najprawdopodobniej kosmetyczka próbuje ukryć coś przed potencjalnymi klientkami.
Koniecznie przeczytaj recenzje innych osób i przyjrzyj się zdjęciom ich manicure. Klientki nie będą przerabiać zdjęć swoich paznokci, co oznacza, że łatwiej ocenić jakość świadczonych usług.
Czasami panie z długimi paznokciami wymyślają niekonwencjonalne, ale użyteczne i kreatywne sztuczki ułatwiające im życie. Długie paznokcie są piękne, ale nie zawsze wygodne, więc ich posiadaczki muszą użyć wyobraźni.
Jeśli upuścisz butelkę lakieru do paznokci, nie denerwuj się. Na ratunek przyjdzie najzwyklejszy biały cukier. Należy wysypać go na plamę i odczekać chwilę. Cukier sprawi, że lakier się sklei, więc łatwo będzie go usunąć z każdej powierzchni.