15 osób, które uniknęły problemów dzięki swojej intuicji

W naszym szalonym świecie, gdzie standardy piękna nieustannie się zmieniają, najnowsze badania wykazały fascynujące różnice w tym, jak kobiety i mężczyźni postrzegają idealne proporcje ust. Przeanalizowano również genezę takich preferencji i co ona oznacza w szerszej perspektywie.
Uczestnicy mieli następnie ocenić atrakcyjność ludzi na zdjęciach. Autorzy badania określili w ten sposób preferencje obu płci.
Kluczowe wnioski:
Influencerki o powiększonych ustach sprawiły, że ta cecha wyglądu stała się powszechnie uznanym ideałem piękna, co z kolei przyczyniło się do zjawiska zwanego „dysmorfią ust”. Wynika ono z ciągłej styczności z takimi standardami piękna i ich wpływu na nasze postrzeganie własnego wyglądu.
Badanie wywołało wiele dyskusji, a niektórzy użytkownicy podzielili się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych. Pewien internauta zapytał: „Czy to wyjaśnia, czemu tak wiele młodych dziewcząt każe sobie wstrzyknąć wypełniacze ust, chociaż osobiście nigdy nie słyszałem, żeby jakikolwiek mężczyzna powiedział, że mu się to podoba?”.
Inny dodał: „Właśnie to mówią faceci. To nie my tworzymy takie standardy urody. To kobiety je sobie narzucają”.
Głos zabrał również profesjonalny fotograf: „Ten trend mnie wkurza. Z mojego własnego doświadczenia zdobytego na tysiącach sesji zdjęciowych i przez ponad 20 lat rozmów z mężczyznami i kobietami, które fotografowałem, mężczyźni generalnie uważają, że naturalne usta są o wiele bardziej atrakcyjne, a co gorsza, kobiety często twierdzą, że powiększone usta wcale nie są ładne, a one decydują się na zabiegi z powodu presji społecznej lub poczucia, że muszą zachować «młody» wygląd tak długo, jak to możliwe. Nie wiem, jak doszło do tego, że utożsamiają większe usta z młodością, ale jestem pewien, że wpływ na tę sprawę mają reklamy”.
Komentarze te podkreślają rozdźwięk między popularnymi trendami a tym, co mężczyźni faktycznie uważają za atrakcyjne.
Wydaje się, że ciągła styczność z konkretnymi trendami zmienia nasze postrzeganie własnego ciała, co może prowadzić do decyzji, by poddać się zabiegom kosmetycznym.
Profesor Alais zauważył: „Wyniki wskazują nie tylko na to, że powiększanie ust może być atrakcyjne przede wszystkim dla kobiet, ale także na to, że oglądanie twarzy ze sztucznie powiększonymi wargami może prowadzić do «dysmorfii ust »”.
Jak widać, standardy urody odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu naszego postrzegania własnego ciała.
A co z mężczyznami? Oto artykuł, w którym pokazujemy, jak wyglądają kanony męskiej urody w różnych miejscach na świecie.