Moi rodzice są niewidomi, więc chcę urządzić wesele bez świateł, ale moi przyszli teściowie są temu przeciwni
Zorganizowanie każdej większej imprezy to duże wyzwanie. Sporządzenie listy gości, wybór firm i osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania, a nawet dobranie odpowiedniej muzyki to tylko kilka z wielu elementów, które mogą stać się powodem do stresu. Organizując ślub, trzeba ten stres pomnożyć razy 10, ponieważ jest to jeden z najważniejszych dni w życiu.
Pewna zaręczona dziewczyna wysłała do ekipy Jasnej Strony list z prośbą o pomoc. Nie jest pewna, czy powinna posłuchać tego, co jej podpowiada serce, czy żądań rodziny narzeczonego. Chcieliśmy wesprzeć przyszłą pannę młodą w jej rozterkach i udzielić jej kilku rad, które być może ułatwią dokonanie wyboru.
Dziękujemy za twój list, Emmo! Cieszymy się, że się z nami skontaktowałaś. Ekipa Jasnej Strony zebrała się, aby przedyskutować, jak najlepiej rozwiązać ten konflikt, i oto najbardziej pomocne rady, jakie udało nam się opracować.
- To piękny gest, że chcesz uwzględnić niepełnosprawność swoich rodziców w dniu ślubu, pokazując w ten sposób, jak bardzo ich cenisz. Pamiętaj, że jest to szczególny dzień dla ciebie i twojego partnera. Jako para to wy powinniście podejmować decyzje dotyczące tego, jak ten dzień ma wyglądać. Mimo to, słuchanie rad innych może być korzystne dla samej ceremonii.
- Rozważ ewentualne niedogodności. Czasami, gdy bardzo podoba nam się jakiś pomysł, nie zastanawiamy się, jak może on wpłynąć na innych. W niektórych krajach 1 na 4 osoby dorosłe żyje z niepełnosprawnością, a sala pełna potykających się osób może nie być najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla niesłyszących, starszych, poruszających się na wózkach, dzieci, a nawet dla twoich rodziców. Może się to skończyć nieszczęśliwym wypadkiem.
- Spróbujcie odbyć szczerą rozmowę z rodzicami narzeczonego. Być może, jeśli zobaczą, że naprawdę zależy wam na uhonorowaniu twoich rodziców na waszym ślubie, zaproponują inne sposoby, w jakie można to zrobić. Mogą podsunąć wam świetne, oryginalne pomysły, a wasza relacja dzięki temu się wzmocni.
- Możecie wypracować kompromis. Zastanówcie się nad innymi sposobami na uhonorowanie twoich rodziców, tak, by wszyscy czuli się uwzględnieni. Na przykład ustalenie ram czasowych, w których zgasną światła, poproszenie wszystkich gości o założenie czegoś niekonwencjonalnego bez konieczności gaszenia świateł itp.
- Jeśli mimo to zdecydujecie się urządzić wesele przy zgaszonym świetle, zachowajcie środki ostrożności. Nie chcielibyście, aby w tak ważnym dniu zdarzył się jakikolwiek wypadek. Obecność profesjonalnych służb medycznych może zminimalizować prawdopodobieństwo takiej sytuacji. Mamy nadzieję, że uda wam się zorganizować ślub marzeń i że wszystko pójdzie po waszej myśli!
Jak myślicie, w jaki sposób należy rozwiązać tę sytuację? Czy uważacie, że można znaleźć kompromis? Jeśli macie jakieś rady dla Emmy, podzielcie się nimi w komentarzach, być może pomożecie innym stojącym przed podobnym problemem.