Mój mąż przeprowadził się do swojego przyjaciela, ponieważ nasz noworodek był „zbyt głośny”. Dałam mu nauczkę

Wychowywanie nastolatka może doprowadzić do granic wytrzymałości nawet najbardziej opanowanych rodziców. W jednej chwili tulisz w ramionach ukochane dziecko, a w następnej masz do czynienia z podlotkiem, który nie chce mieć z tobą nic wspólnego. Właśnie z taką sytuacją musiała zmierzyć się pewna zatroskana mama. Jednak szorstkie zachowanie syna jej nie zraziło i postanowiła poszukać pocieszenia oraz wskazówek wśród internautów. I nie zawiodła się: otrzymała bowiem kilka porad, jak rozwiązać ten skomplikowany problem.
Radzenie sobie z buntem nastolatka niewątpliwie stanowi spore wyzwanie. Warto jednak pamiętać, że to nie ty jesteś prawdziwą przyczyną frustracji dziecka. Nieustanne poczucie zażenowania nie musi też świadczyć o ekscentryczności lub „dziwności” twojej pociechy. Faza dorastania wiąże się z naturalnym procesem „odcinania pępowiny”, w którym często pojawia się poczucie awersji wobec różnych spraw i osób, w tym rodziców. Takie zmiany emocjonalne są uważane za normalne i należy do nich podchodzić ze zrozumieniem.
Jeśli zauważysz, że twoje dziecko okazuje bunt i zaczyna się ciebie wstydzić, rozważ następujące strategie, które mogą okazać się pomocne:
Nastolatki zmagają się z naprawdę wieloma trudnościami, ponieważ w tym skomplikowanym okresie ich ciała i osobowości przechodzą znaczące zmiany. Wszyscy rodzice powinni o tym pamiętać i wykazać się wyrozumiałością wobec swoich dzieci.