16 historii o zazdrości i jej nieoczekiwanych konsekwencjach

Wiele osób często myli autentyczność z wylewnością, a między tymi dwiema cechami charakteru przebiega bardzo cienka granica. Bycie osobą, która jest szczera wobec siebie, wcale nie polega na opowiadaniu bariście o swoich najgłębszych problemach. To wyraźny sygnał, że ma się tendencję do mówienia zbyt wielu rzeczy, które należy zachować dla siebie i bliskich. Na szczęście każdy problem można rozwiązać, a akurat w tej dziedzinie jesteśmy ekspertami.
Ekipa Jasnej Strony pragnie przypomnieć swoim czytelnikom, że wizyta u terapeuty, gdy czujemy się przytłoczeni, zawsze jest dobrym pomysłem.
Niektórzy ludzie stają się bardzo gadatliwi, kiedy zaczynają odczuwać niepokój. Wówczas za wszelką ceną starają się wypaść normalnie w oczach otaczających ich osób. Jednak gdy zaczynają mówić kierowani stresem, coraz mniej kontrolują swoje słowa. Co więcej, niektórzy ludzie mogą czuć się niezręcznie podczas wydarzeń towarzyskich, myśląc, że jedynym sposobem na dopasowanie się jest rozpoczęcie rozmowy o swoim życiu. W konsekwencji kończysz, opowiadając o zbyt osobistych sprawach, co może sprawić, że inni poczują się niekomfortowo.
Ludzie często wmawiają sobie, że nie są samotni i tkwią w tym przekonaniu, zamiast zwrócić się o pomoc. Kiedy w końcu wychodzą i spotykają się z ludźmi, zaczynają mówić w bardzo niekontrolowany sposób. Ich potrzeba duchowego połączenia się z drugą osobą i wyładowania całego bagażu emocjonalnego jest tak duża, że inni czują się niezręcznie.
Może to być ich metoda na zbliżenie się do innych i tworzenie nowych więzi. Zbyt szybko jednak rzucają się na głęboką wodę i zamiast trzymać ludzi blisko siebie, odpychają ich dalej. To dlatego, że nie można spieszyć się z czymś, co potrzebuje czasu, aby się wytworzyć.
Każdy związek, bez względu na swój charakter, musi mieć jakieś granice — taka już jest natura człowieka. Czasami ludzie nie potrafią właściwie ich interpretować i nie umieją odebrać wskazówek, które im się wysyła. Komunikacja niewerbalna jest czasami silniejsza niż komunikaty werbalne, ale ludzie, którzy mówią zbyt dużo, mają trudności z wyłapywaniem sygnałów. Dlatego właśnie bywają zbyt wylewni, co może sprawić, że poczujesz się niezręcznie i nie będziesz wiedzieć, jak zareagować.
Statystyka, zgodnie z którą około 40% użytkowników mediów społecznościowych w wieku od 18 do 35 lat żałuje opublikowania czegoś osobistego, jest wprost szokująca. Istnieje niezaprzeczalny dowód na to, że ludzie są zbyt wylewni na swoich kontach w social mediach. Wiele osób udostępnia bardzo personalne informacje w internecie, zanim podzielą się nimi ze swoimi bliskimi w prawdziwym życiu. Może to mieć poważne konsekwencje, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto przeczyta twój wpis i w jaki sposób na niego zareaguje.
Czy uważacie, że jesteście zbyt wylewni i dzielicie się prywatnymi sprawami z ludźmi, którzy nie są wam bliscy?