20 gwiazd, które zupełnie nie przejmują się standardami piękna

Przez blisko 85 lat rodzina Addamsów była wielokrotnie reinterpretowana w różnych formatach — od komiksów, które w 1938 roku zaczęły się ukazywać w New Yorkerze, przez kultowe filmy i seriale, aż po gry, książki i musical. Wielu aktorów miało okazję wcielić się w kultowych członków rodziny Addamsów, dlatego postanowiliśmy przygotować ranking odtwórców tych wyjątkowych ról.
Aparycja Tima Curry’ego z filmu Rodzina Addamsów: Spotkanie po latach być może i pasuje do opisu Gomeza, ale uważamy, że aktorowi zabrakło tego czegoś, co pomogłoby przekonać widzów.
John Astin wykonał znakomitą pracę w serialu Rodzina Addamsów, a jego kreacja była bardzo kreatywna i trafna. Świetnie współgrał z komediowym aspektem fabuły, jednocześnie nie odbiegając od charakterystyki rodziny Addamsów.
Raul Julia, obsadzony w Rodzinie Addamsów z 1991 roku, przez długi czas był najlepszym Gomezem ze względu na jego mroczny i naturalistyczny, ale wciąż komediowy styl.
Luis Guzmán z Wednesday idealnie pasuje do naszych wyobrażeń na temat Gomeza Addamsa. Mimo że nie otrzymał zbyt wiele czasu ekranowego, każda scena zyskiwała na jego obecności.
Piękny wygląd Daryl Hannah ze Spotkania po latach świetnie współgrał z chłodem Morticii, ale jej występ nie był najlepszy. Niedociągnięcia i „niechlujna” gra aktorska pozostawiły po sobie niesmak.
Catherine Zeta-Jones z Wednesday również idealnie pasowała do roli, jednak ze względu na to, że serial skupiał się na poczynaniach sadystycznej córki tej postaci, nie dostała szansy na pokazanie wszystkiego, co mogła mieć do zaoferowania.
Gdyby na naszej liście nie było innych aktorek, które grały Morticię, uważamy, że Carol Jones z serialu Rodzina Addamsów z pewnością zdobyłaby pierwsze miejsce. Jej występ był świetny, fenomenalnie oddała charakter swojej postaci.
Kiedy ktoś mówi Morticia Addams, pierwszą aktorką, która przychodzi nam na myśl, jest Anjelica Huston w kultowym wydaniu sprzed ponad 30 lat. Uważamy, że jej występ był perfekcyjny i dlatego w naszych oczach to właśnie ona definiuje tę postać. Jest ideałem, do którego porównujemy wszystkie inne wersje Morticii.
Ponieważ Wednesday Addams jest młodą dziewczyną, a serial skupiał się na całej rodzinie, Lisa Loring, grająca tę postać w telewizyjnym wydaniu z lat 60., nie miała zbyt wielu okazji do pokazania swoich aktorskich umiejętności.
Chociaż aparycja Nicole Fugere ze Spotkania po latach jak najbardziej pasowała do roli Wednesday Addams, komediowe podejście do postaci odbiegało od powagi i sadyzmu bohaterki.
Christina Ricci wykonała znakomitą robotę, wcielając się w Wednesday w sequelu Rodziny Addamsów. Uznalibyśmy ją za bezapelacyjnie najlepszą aktorkę, która pojawiła się w tej roli, gdyby nie równie imponujący, o ile nie lepszy, występ Jenny Ortegi.
Jenna Ortega, grająca tytułową rolę w Wednesday, otrzymała wyjątkową szansę i świetnie się spisała. Byliśmy zdumieni, widząc, jak dobrze oddała charakterystyczny Addamsowy chłód. Kreacja Ortegi była fenomenalna, choć należy pamiętać, że możliwość zagrania w serialu poświęconym jej postaci z pewnością ułatwiła jej zadanie.
Uważamy, że Jerry Messing ze Spotkania po latach zupełnie nie pasował do przebiegłego charakteru Pugsleya.
Niestety, to samo możemy powiedzieć o Kenie Weatherwaxie ze starego serialu. Po prostu nie był najlepszym wyborem do roli Pugsleya.
Isaac Ordonez z Wednesday był natomiast doskonałym wyborem. Nie otrzymał jednak szansy na pokazanie pełni swojego potencjału ze względu na niewielką ilość scen z jego udziałem w serialu Netflixa.
Jimmy Workman grający w Rodzinie Addamsów z 1991 roku zagrał Pugsleya wzorowo. Pokazał, że Pugsley zawsze coś knuje podstępnie, a jego gra aktorska była idealna do tej roli. Naszym zdaniem jest najprawdziwszym Pugsleyem we wszystkich produkcjach o rodzinie Addamsów.
Mimo że wujek Fester był pierwotnie postacią komediową, Patrick Thomas w Spotkaniu po latach zwyczajnie z tym przesadził.
Christopher Lloyd z Rodziny Addamsów (1991) z powodzeniem sportretował na wpół szalonego Festera, jednak nie odnieśliśmy wrażenia, by była to najlepsza wersja postaci.
W Wednesday wujka Festera zagrał Fred Armisen, który na żywo jest podobny do granej przez siebie postaci. Dlatego też tak dobrze wcielił się w tę rolę.
Naszym zdaniem Jackie Coogan z serialu Rodzina Addamsów idealnie pasował do roli wujka Festera. Doskonale oddał szaleństwo i tajemniczość, które definiują tę postać.
Obawiamy się, że Carel Struycken ze Spotkania po latach nie pasował do roli Lurcha, mimo że nie miał wiele do powiedzenia. Dosłownie i w przenośni, biorąc pod uwagę, że w wersji z 1991 roku spisał się znacznie lepiej.
George Burcea z Wednesday mógłby się świetnie spisać, ale trudno nam go oceniać, bo w serialu pokazano go tylko 2 razy.
Aparycja i gra aktorska Carela Struyckena w Rodzinie Addamsów (1991) były niemal idealne, jednak uznaliśmy, że w roli Lurcha o wiele lepiej spisał się...
Ted Cassidy z serialowej Rodziny Addamsów. Naszym zdaniem jego kreacja była perfekcyjna i sprawnie oddał milczącą naturę tej postaci.
Urocza aparycja i osobowość Estelle Harris ze Spotkania po latach po prostu nie pasowała do upiornej postaci babci Addams.
Wygląd Marie Blake w serialu z lat 60. doskonale pasował do roli, jednak jej aktorstwo może się wydawać przestarzałe w porównaniu z nowszymi przedstawieniami tej bohaterki.
Występ Judith Maliny w odsłonie z 1991 roku był imponujący, ale uważamy, że animowana wersja postaci jest najlepszym z dotychczasowych wydań.
Pomimo faktu, że była animowana, ktoś musiał użyczyć jej głosu. Bette Midler w animowanej Rodzinie Addamsów z 2019 roku zagrała wręcz perfekcyjnie, nie pokazując nawet swojej twarzy. Chociaż doceniamy warsztat Miriam Aleksandrowicz, która dubbingowała babcię Addams na potrzeby polskiej wersji językowej, gorąco zachęcamy do zapoznania się z oryginalną ścieżką dźwiękową.
Jesteście fanami rodziny Addamsów? Oglądaliście starsze wydania, by zobaczyć, jak zmieniały się te kultowe postaci?