9 wpadek, które były tak dobre, że zostały zachowane w ostatecznych wersjach filmów

Szampon stał się łazienkowym standardem dopiero w XX wieku. Wcześniej ludzie polegali na starym dobrym mydle, składającym się z różnych naturalnych środków czyszczących. Niestety mydło nie sprawuje się tak dobrze w połączeniu z płynącą z rur wodą. Szampony oprócz swoich oczywistych zalet mają jednak też pewne wady, które często skłaniają nas do szukania lepszych opcji.
Ekipa Jasnej Strony jednoznacznie opowiada się za zdrowym stylem życia. Głęboko wierzymy, że dzięki niewielkim zmianom, chociażby takim jak przejście z szamponu na inne alternatywy, można wnieść do swojej codziennej rutyny coś pozytywnego. Na końcu artykułu dowiecie się, dlaczego warto pomyśleć o nowych rozwiązaniach.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ta wskazówka jest trochę dyskusyjna. Soda oczyszczona we włosach? Okazuje się, że jest to naturalny środek złuszczający, który usuwa martwy naskórek i brud, redukuje wydzielanie sebum oraz pomaga na łuszczenie i swędzenie skóry głowy. To dobry sposób na delikatny detoks włosów.
Ze względu na swoją kwasowość ocet jabłkowy spowalnia rozwój drożdżaków, które często powodują wypadanie włosów. Dostarcza on również niezbędnych minerałów i witamin, wzmacniających połysk, siłę i gładkość, a także pomaga utrzymać kolor włosów i reguluje pH włosów.
Rozbijanie jajek na głowie brzmi jak szalony pomysł, prawda? Jajka są jednak pełne białka i witamin, za dostarczenie których twoje włosy będą ci wdzięczne. Jajka działają jako surfaktant, usuwając brud na całej długości włosów. Można ich również użyć jako odżywki do włosów suchych. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki jajkom włosy będą miękkie, czyste i lśniące.
Czy wiesz, ile bakterii i grzybów żyje na twojej skórze głowy? Na szczęście aloes ma wiele właściwości antybakteryjnych. Rozkłada martwe komórki naskórka, a jego działanie przeciwzapalne czyni aloes doskonałym lekarstwem na łupież. Ponadto usuwa z włosów nadmiar sebum, nawilża skórę, wzmacnia i leczy włosy, a także wspomaga ich wzrost.
Cytryna to istna potęga odżywcza oraz jedna z najtańszych i najprostszych alternatyw wobec szamponu. Kwas cytrynowy zawarty w cytrynie ma właściwości antybakteryjne, a dzięki regulowaniu pH jest doskonałym środkiem myjącym, szczególnie dla włosów dotkniętych problemem łupieżu. Może również działać jako naturalny rozjaśniacz.
Olej kokosowy to prawdziwy wielozadaniowiec wśród naturalnych produktów kosmetycznych — służy dosłownie do wszystkiego, od demakijażu po ochronę przed słońcem. Pełen witamin, stymuluje wzrost włosów, ratuje je przed wysuszeniem i chroni przed negatywnymi wpływami środowiska. Zapobiega również wypadaniu włosów i przydaje się w leczeniu łupieżu.
Może to zabrzmieć dziwnie, ale następnym razem, gdy zagotujesz wodę, aby zrobić sobie kubek dobrej herbaty, zaparz jeszcze jeden dla swoich włosów. Dzięki kofeinie herbata pobudza krążenie krwi, nawilża skórę i poprawia dystrybucję tlenu do organizmu — a wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na wzrost włosów i zapobiegają ich wypadaniu!
Oliwa, bogata w składniki odżywcze, ma wiele właściwości zmiękczających i działa jak wspaniały naturalny nawilżacz, dzięki czemu włosy stają się miękkie, sprężyste i zdrowe. Oliwa koi zewnętrzne warstwy włosów, nadając im charakterystyczny blask. Najlepiej sprawdza się w przypadku włosów zniszczonych, grubych, suchych i na rozdwojone końcówki.
To kolejny olej, który zwalcza bakterie i leczy stany zapalne. Od wieków jest stosowany w leczeniu problemów skórnych, w tym łupieżu. Sprawdzi się zatem jako doskonały szampon przeciwłupieżowy. Usuwa martwe komórki, nadmiar sebum i resztki innych produktów. Oczyszcza również pory, pomagając skórze oddychać.
Nasiona kozieradki stanowią bogate źródło witamin, białek i kwasów, które są niezbędne do pobudzania porostu włosów. Zwalczają bakterie i grzyby, a także są bardzo skuteczne w walce z utratą włosów. Co więcej, stosuje się je w leczeniu stanów, które odpowiadają za suchą, podrażnioną skórę, na przykład łupieżu.
Jak często myjecie włosy i jakie produkty stosujecie?