10 tak absurdalnych przeróbek w Photoshopie, że ludzie ciągle o nich mówią
Plakaty filmowe często przedstawiają bohaterów z przerysowaną budową ciała: widzimy osoby z nienaturalnie długimi ramionami i palcami, kobiety z talią cieńszą niż osy czy superbohaterów, którzy zaprzeczają prawom fizyki. Wszystko to może stworzyć humorystyczne, a czasem wręcz zaskakujące efekty wizualne, które doświadczeni widzowie zauważą jeszcze przed premierą danego filmu.
1. Plakat Titanica (2023)
Jedną z najlepszych wiadomości 2023 roku jest powrót legendarnego Titanica do kin z okazji 25. rocznicy powstania filmu. Producenci ogłosili to poprzez opublikowanie stylizowanego plakatu, tyle tylko, że widzowie wychwycili pewien detal, który stał się przedmiotem licznych dyskusji w internecie. Zdaje się, że Kate Winslet ma dwie różne fryzury. Nie wiemy jak wy, ale nam się wydaje, że twórcy najwyraźniej nie mogli dojść do porozumienia w tym temacie.
2. Plakat Spider-Mana 2 (2004)
Na plakacie promującym Spider-Mana 2 widzimy Kirsten Dunst trzymającą dłoń na ramieniu superbohatera. Wydaje się jednak, że jej ułożenie jest anatomicznie niepoprawne. Aby ułożyć dłoń w takiej pozycji, ramię aktorki musiałoby być dłuższe i szczuplejsze. Wygląda na to, że ten detal mógł zostać dodany w ostatniej chwili, jakby projektant nie przykładał zbytniej uwagi do proporcji ciała człowieka. Poza tym kciuk aktorki wygląda nienaturalnie.
3. Plakat Tarzana: Legendy (2016)
Na plakacie Tarzana: Legendy również widzimy pewien niewspółgrający z całością szczegół. Ale w tym przypadku trzeba przyznać, że jest całkiem zabawny. Jedna z małp po prawej chyba nie pasuje do reszty. Wyraz jej twarzy mocno różni się od pozostałych naczelnych, które z kolei sprawiają wrażenie agresywnych i gotowych do ataku. Biedny goryl wygląda raczej na zdezorientowanego.
4. Plakat Nowego początku (2016)
Jeden z licznych plakatów Nowego początku przedstawiający charakterystyczną dzielnicę Hong Kongu prezentuje się naprawdę imponująco. Zwróćcie jednak uwagę na budynek widoczny w prawym dolnym rogu — to Oriental Pearl Tower. Wieża nie powinna wzbudzać większych wątpliwości, prawda? Aż przychodzi moment, w którym uświadamiamy sobie, że znajduje się ona w Szanghaju, ponad 1200 km od Hong Kongu.
5. Plakat Jak ugryźć 10 milionów (2004)
Na plakacie promującym film Jak ugryźć 10 milionów widać, że dłonie postaci w środku wyglądają nieproporcjonalnie względem twarzy. Druga sprawa: choć twarz Bruce’a Willisa z grubsza pasuje do ciała bohatera na plakacie, gdy przyjrzymy się z bliska, zauważymy, że jego nogi są za szczupłe.
6. Plakat Pretty Woman (1990)
Plakat Pretty Woman wprowadza widza w błąd, ponieważ nie pokazuje, że w filmie postać grana przez Richarda Gere’a ma siwe włosy. Na zdjęciu powyżej widzimy, że zostały znacząco pociemnione, co powoduje, że bardziej wyglądają jak peruka, która w dodatku zlewa się z włosami Julii Roberts.
7. Plakat Seksu w wielkim mieście 2 (2010)
Plakat Seksu w wielkim mieście 2 również zawiera ciekawe detale, które komentowano nawet w mediach. Nie wiadomo, czy nienaturalnie wydłużony łokieć Kim Cattrall jest wynikiem niefortunnej sesji zdjęciowej czy przeróbki w Photoshopie. Aktorka nawet siebie nie przypomina, wygląda bardziej jak Sharon Stone. Poza tym ramię Sarah Jessiki Parker jest o wiele smuklejsze od przedramienia.
8. Plakat Dorwać byłą (2010)
Powyższy plakat również zawiera pewne nieścisłości. Po pierwsze, w porównaniu do Gerarda Butlera głowa Jennifer Aniston wygląda nieproporcjonalnie (chyba że jej ciało jest znacznie dłuższe, niż nam się wydaje). Po drugie, pozycja aktora wydaje się dziwna i mało realna — czy on siedzi na lewym pośladku koleżanki po fachu?
9. Plakat Ostrych pieszczot (2007)
Na plakacie Ostrych pieszczot widzimy Brendana Hinesa całującego Mailn Akerman w policzek. Natomiast pies widoczny po prawej stronie aktorki ewidentnie został dodany w Photoshopie. Wątpliwości budzi też stojąca postawa czworonoga.
10. Plakat Głupiej i głupszej (2008)
Opinie na temat Głupiej i głupszej mogą być różne, ale widać jak na dłoni, że twórcy plakatu promującego film nie przyłożyli się do swojego zadania. Głowy Pameli Anderson i Denise Richards są nieumiejętnie doklejone do ciał jakichś innych postaci, co tworzy niepochlebny i nierealny obraz kobiet.
Czy znacie inne nieudane projekty grafików? Podzielcie się przykładami w komentarzach!