20 „ekstra” zakupów, które doprowadziły ludzi do łez

Niektórzy mają naprawdę długie nogi, a inni urodzili się z intensywnie rudymi włosami. Jeśli nie wyróżniacie się pod tym względem, nie rozpaczajcie. Prawdopodobnie macie inne wyjątkowe cechy, o których jeszcze nie wiecie.
Na Jasnej Stronie poznaliśmy rzadkie cechy fizyczne, które sprawiają, że ich posiadacze są naprawdę niepowtarzalni.
Diastema często nazywana jest przerwą między zębami. Wiele znanych osób uczyniło z tej cechy swój znak rozpoznawczy. I faktycznie stajemy się dzięki niej wyjątkowi, ponieważ ma ją od 1,6% do 25,4% osób dorosłych z różnych grup wiekowych i populacji.
Najczęściej spotykanym kształtem linii papilarnych jest kształt pętelkowy, który występuje u 65% ludzi. Z kolei 30% światowej populacji ma linie papilarne w kształcie wiru; u zaledwie 5% ludzi mają one kształt łukowy.
Głęboka poprzeczna linia, która biegnie w poprzek całej dłoni, występuje u zaledwie 1,5% ludzi. Cecha ta pojawia się częściej u mężczyzn i zwykle jest dziedziczna.
Jest to jeden z najrzadszych kolorów oczu. Szare oczy ma tylko 3% osób, czyli jest ich 3 razy mniej niż posiadaczy oczu niebieskich.
Zielone oczy pojawiają się u zaledwie 2 osób 100 osób, a dzieje się to w wyniku mutacji. Zielony nie jest dominującym kolorem i w większości przypadków przegrywa bitwę z brązowym odcieniem. Jeśli jednak oboje rodzice mają zielone oczy, prawdopodobieństwo wystąpienia takich oczu także u ich dziecka jest bardzo wysokie.
Około 14% populacji nie posiada tego mięśnia. Rzeczywiście, jest to szczątkowa część ciała i zapotrzebowanie na nią zniknęło w toku ewolucji. Zatem brak mięśnia dłoniowego długiego w żaden sposób nie wpływa na pracę przedramienia.
Włosy blond mają duży związek z ekspozycją na światło słoneczne. Im mniej światła słonecznego w danym kraju, tym więcej rodzi się tam osób o włosach w kolorze blond. Przykładowo w państwach takich jak Norwegia, Szwecja, Dania i Finlandia takie włosy ma około 80% populacji.
Około 5-37% ludzi nie ma zębów mądrości od urodzenia. Zęby te prawdopodobnie nie pojawiają się, ponieważ nie są nam już potrzebne. Nasi przodkowie potrzebowali ich do żucia surowego i twardego pożywienia: korzeni, liści, orzechów czy mięsa.
1/4 światowej populacji może pochwalić się lepszym zmysłem smaku. A to dzięki temu, że mają na języku dużo kubków smakowych. Mniej więcej tyle samo osób cechuje słabszy zmysł smaku, jako że posiadają mniej kubków smakowych.
Większość ludzi ma tylko jeden wir włosów zgodny z ruchem wskazówek zegara. Podwójna korona występuje dużo rzadziej, bo zaledwie u 5 na 100 osób. Jeśli przy tym oba wiry mają kierunek przeciwny do ruchu wskazówek zegara, sprawia to, że dana osoba jest jeszcze bardziej wyjątkowa.
Od 0,1% do 5% ludzi w różnych częściach świata ma w uszach dodatkową dziurkę. Uważa się, że jest to ewolucyjna pozostałość rybich skrzeli, ale ta teoria nie zdobyła jeszcze naukowego potwierdzenia.
Istnieją osoby, u których drugi palec u stopy jest dłuższy niż pierwszy. Tę cechę posiada od 3% do 22% ludzi. Naukowiec Dudley Joy Morton, któremu syndrom ten zawdzięcza swoją nazwę, sądził, że długi drugi palec u stopy to atawizm, wywodzący się od chwytliwych palców naczelnych, występujących w czasach przed pojawieniem się człowieka.
Czy posiadacie któreś z tych cech? Czekamy na wasze komentarze!