11 niespodziewanych zwrotów akcji, które przypomniały nam o pozytywnej stronie życia

Bez względu na to, w którym miejscu ciała odkłada nam się tłuszczyk, jest to zawsze powód do zmartwień, zwłaszcza jeśli występuje w formie oponki na brzuchu. W przypadku pań obwód talii powyżej 89 centymetrów, a w przypadku panów powyżej 101 centymetrów świadczy o zaleganiu sporej ilości tłuszczu w okolicach pasa. A zdaniem lekarzy jest to niebezpieczne dla zdrowia.
Jasna Strona bardzo poważnie traktuje zdrowotne problemy, dlatego postanowiliśmy zebrać informacje na temat zagrożeń związanych z otyłością brzuszną i dziś podzielimy się z wami naszymi odkryciami.
Artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Aby uzyskać profesjonalną poradę, należy udać się do lekarza.
Wątroba pokryta tkanką tłuszczową, która pojawiła się w wyniku nagromadzenia tłuszczu w brzuchu, nie jest w stanie odpowiednio przetwarzać cukru z krwi. I zamiast ulegać przemianie w tym ważnym organie, zostaje on zatrzymany w krwiobiegu. W efekcie poziom cukru we krwi wzrasta, a to może być przyczyną wystąpienia cukrzycy.
Otyłość brzuszna zwiększa ryzyko rozwoju zespołu metabolicznego. Zalegający tłuszcz w okolicach talii może sprawić, że będziecie bardziej narażeni na wystąpienie chorób serca, cukrzycę i udary. U osób, u których występuje otyłość brzuszna, częściej obserwuje się powyższe schorzenia.
Jedno z badań wykazało, że pewien rodzaj białka uwalniany przez tłuszcz na brzuchu, potrafi przemienić zwykłe komórki w nowotworowe, a to może skutkować pojawieniem się guza.
Czy waszym zdaniem tłuszcz na brzuchu zagraża naszemu zdrowiu na jeszcze inne sposoby, których nie wymieniliśmy? Koniecznie podzielcie się swoją cenną wiedzą z pozostałymi czytelnikami!