9 zaskakująco użytecznych rzeczy, które mało kto ma w domu

Ponad 50% kobiet doświadcza w ciągu swojego życia zauważalnej utraty włosów. Dotyczy to szczególnie pań po czterdziestce, kobiet, które właśnie urodziły dziecko lub u których zaczęła się menopauza. Można oczywiście obciąć włosy na krótko, ale są inne sposoby na rozwiązanie tego problemu.
Ekipa Jasnej Strony promuje zdrowie, dlatego cieszymy się, że poznacie dziś kilka profesjonalnych wskazówek dotyczących odbudowy włosów.
Olejki mogą być co prawda przydatne jako środek wspomagający porost włosów, ale zanim nałożysz jakikolwiek z nich, warto upewnić się, że możesz go bez problemu stosować na całej długości włosów. Na przykład olejek rycynowy świetnie odżywia samą skórę głowy, poprawiając wygląd linii włosów.
Jeśli zauważysz łupież, nie biegnij od razu do apteki, żeby kupić specjalny szampon. Najpierw wypróbuj delikatny szampon, żeby zmniejszyć ilość sebum. Jeżeli nie zadziała, możesz skonsultować się z lekarzem i zacząć używać szamponu przeciwłupieżowego.
Warto przy tym pamiętać, że sucha skóra głowy i problemy z włosami mogą być skutkami alergii lub zmian hormonalnych. Przed użyciem jakichkolwiek środków przeprowadź kilka prób, żeby upewnić się, że robisz wszystko dobrze, bo przyczyną może być po prostu szampon wywołujący alergię.
Cynamon ma dobry wpływ na włosy i skórę głowy, ponieważ cechują go właściwości przeciwbakteryjne. Pobudza także krążenie krwi. Aby zrobić maseczkę, zmieszaj ze sobą cynamon i olej kokosowy w równych proporcjach. Następnie nałóż tak powstałą miksturę na skórę głowy i nasadę włosów. Pozostaw ją na 45 minut i dokładnie spłucz.
Jeśli masz problemy z włosami, nie myj ich codziennie, a 2-3 razy w tygodniu, stosując szampon pozbawiony jakichkolwiek ostrych substancji chemicznych. Możesz też sięgnąć po szampony ziołowe, zwłaszcza te, które mają w składzie rumianek, aloes, biotynę, cysteinę, proteiny i witaminę E.
Tak, lepiej myć włosy co 2-3 dni, ale zapominamy, że włosy potrzebują codziennego nawilżenia. Wystarczy zmoczyć je letnią wodą i nałożyć odżywkę bez mycia ich szamponem. Włosy, które są odpowiednio nawilżone, będą mocniejsze, grubsze i mniej podatne na złamania.
Cynk sprzyja prawidłowemu porostowi włosów, ale może też powodować ich wypadanie i inne problemy, jeśli przyjmuje się go odpowiednio dużo. Zalecane dzienne spożycie cynku to 8-11 mg. Mimo to niektórzy eksperci sugerują górną granicę 25 mg, choć w takiej ilości nie powinno się go brać dłużej niż 2 do 3 tygodni.
Kofeina ma pozytywny wpływ na porost włosów. Kiedy wmasujemy ją bezpośrednio w skórę głowy, zapobiega ich wypadaniu i poprawia krążenie krwi. Blokuje hormon znany jako dihydrotestosteron (DHT), który odpowiada za utratę włosów. Poza tym kawa zawiera flawonoidy, działające jak antyoksydanty, które mają istotne znaczenie w procesie odbudowy włosów.
Jakich sekretnych sposobów używacie, żeby chronić swoje włosy? Czy wiedzieliście, że nie wszystkie olejki nadają się do stosowania na końcówki?