Jakie są kanony kobiecego piękna w różnych zakątkach świata

Fontanna młodości niestety nie istnieje, podobnie jak cokolwiek innego, co mogłoby nam zagwarantować dłuższe życie. Mimo to niektórzy ludzie są niezwykle długowieczni i to nie dzięki jakimś tajemniczym sposobom. Taką możliwość daje im połączenie zdrowego, aktywnego i szczęśliwego życia z odrobiną pomocy ze strony genów.
Jasna Strona z radością ujawnia sekrety długowieczności, które tak naprawdę nie są żadną tajemnicą. Możecie sami się przekonać, że długie życie jest możliwe i całkiem łatwe do osiągnięcia.
Według naukowców stulatkowie mają ze sobą coś wspólnego: silne relacje przyjacielskie, więzy rodzinne, ćwiczenia i dobre sposoby na radzenie sobie ze stresem. Najdłużej żyjącą osobą jest 118-letnia Kane Tanaka, która swoją długowieczność zawdzięcza wierze, rodzinie, wysypianiu się, nadziei, zdrowemu odżywianiu i rozwiązywaniu zadań matematycznych. Uważa się także, że rodzeństwo i dzieci osób długowiecznych mają większe szanse doczekania późnych lat życia w zdrowiu.
Posiadanie młodszej matki może zwiększyć szanse, że będziesz żyć dłużej niż inni. Badania wskazują, że kobiety, które urodziły dziecko w wieku 25 lat lub wcześniej, zwiększają długowieczność swojego potomstwa. Dokładne przyczyny nie są tu jeszcze znane, ale zgodnie z badaniami ważną rolę pełnią w tym przypadku komórki jajowe matki.
Zgodnie z tym badaniem izolacja i samotność mogą stanowić takie samo, jeżeli nie większe, zagrożenie dla naszego życia, jak otyłość. Najbardziej odczują to młodsze pokolenia, choć żyjemy w czasach, w których łatwiej można nawiązać nowe znajomości. Według dr Timothy’ego Smitha, współtwórcy badania, samotność jest tak samo niebezpieczna jak palenie czy picie alkoholu.
„Niebieskie strefy” to badanie/projekt autorstwa National Geographic, w ramach którego analizuje się styl życia społeczności z największą liczbą osób długowiecznych na świecie. Rzeczą, która najbardziej się tutaj wyróżnia, jest duże spożycie herbaty. Za najlepszą uważa się zieloną herbatę, ponieważ ma korzystny wpływ na nasze zdrowie.
Badania w Szwecji pokazały, że ludzie, którym brakuje siły fizycznej, są bardziej narażeni na problemy zdrowotne, w tym natury psychicznej. Tymczasem osoby o ponadprzeciętnej sile mają 20%-35% szans na dłuższe życie. Zmniejsza się też u nich ryzyko wystąpienia chorób psychicznych.
Badania wskazują, że zadowolenie, optymizm i pozytywne emocje są nie tylko dobre dla naszego zdrowia, ale mogą też zwiększać naszą długowieczność. Według kolejnych badań szczęśliwi ludzie mogą żyć nawet o 18% dłużej niż ci nieszczęśliwi. Kane Tanaka jest najlepszym przykładem na to, jak dobre, szczęśliwe życie wpływa na długowieczność.
Bycie dobrze zorganizowanym, zdyscyplinowanym, efektywnym i zorientowanym na cel jest nie tylko korzystne dla naszego życia zawodowego i osobistego, ale może też pomóc nam osiągnąć długowieczność. Badanie, w ramach którego obserwowano chłopców i dziewczynki do późnej starości, pokazało, że osoby dobrze zorganizowane i zdyscyplinowane żyły o 11% dłużej niż pozostali.
Znacie jakieś osoby, które dożyły bardzo późnej starości? Zapytaliście je, jaki jest sekret ich długowieczności?