10 osób odkryło rodzinną tajemnicę, która wstrząsnęła ich światem

Azja jest skarbnicą zwyczajów i zachowań, które mogą być zaskakujące dla mieszkańców krajów zachodnich. Podczas gdy niektóre z nich budzą pewne wątpliwości, inne mogą być prawdziwym ratunkiem i ułatwieniem życia.
Artykuł wykorzystuje obrazy uzyskane za pomocą sztucznej inteligencji.
Zamiast zwykłych gąbek i flaneli, Koreańczycy używają specjalnych rękawic wykonanych z wiskozy. Są one używane do złuszczania ciała w domu i w lokalnych łaźniach. Ale ich nazwa jest dość nieoczekiwana: włoskie ręczniki. Wszystko dlatego, że materiał na nie był niegdyś sprowadzany z Włoch. Wymyślił je Kim Won-Jo, dyrektor generalny Hanil Textile. Kto wiedział, że kilkadziesiąt lat później ten patent stanie się popularny na całym świecie i podbije internet.
W Azji gorąca herbata to nie tylko napój, ale uniwersalny środek, używany do dezynfekcji naczyń, sztućców, a nawet twarzy. Dlatego też wiele osób nadal pamięta z dzieciństwa, jak matka wycierała im buzie i ręce ręcznikiem nasączonym gorącą herbatą.
Ryż jest istotną częścią kuchni azjatyckiej. Na przykład w Chinach wiele osób spożywa go codziennie. Ale ryż jest również naturalnym klejem, który może być używany do wszystkiego: na przykład w gospodarstwie domowym i w szkolnych pracach dzieci. Ryż był nawet wykorzystywany przy budowie Wielkiego Muru Chińskiego, kiedy mieszano go z wapnem i łączono tą pastą kamienne bloki.
W Azji gąbki piankowe nie tylko do ciała, ale także do naczyń, zostały zastąpione innymi produktami. Zamiast nich używa się alternatywnych materiałów, na przykład, luffy. Ten naturalny środek jest bardzo wygodny do czyszczenia patelni i garnków. Nawiasem mówiąc, jeśli zmienisz zwykłe gąbki na naturalne, kuchnia może stać się bardziej przytulna.
W wielu krajach azjatyckich w domu nosi się klapki. W Japonii dodatkowa para, najczęściej w żywych kolorach, jest umieszczana w łazience. Po użyciu należy je zawsze pozostawić przy wejściu do toalety. Przechodzenie w nich do innych pomieszczeń uważane jest za poważny nietakt.
W Azji pomidory można często zobaczyć w sałatkach owocowych. Na przykład w Chinach spożywa się je ze słodką posypką lub zanurzone w cukrze. Biorąc pod uwagę, że pomidor jest technicznie owocem jagodowym, taki sposób podawania wydaje się całkiem logiczny.
W Azji orzechy są wykorzystywane nie tylko w kuchni, ale także do pielęgnacji ciała. W Chinach osoby starsze często masują sobie ręce, rolując orzechy w dłoniach. Uważa się, że poprawiają krążenie krwi, a nawet mogą przynieść szczęście.
Nikogo nie dziwi noszenie paczki papierowych chusteczek w torbie, ale w Japonii zwyczaj trzymania ich pod ręką wynika również z faktu, że w toaletach miejskich nie ma papieru toaletowego, ręczników papierowych ani nawet suszarek do rąk. Nawiasem mówiąc, chusteczki te są często rozdawane na ulicach miast za darmo.
Chińczycy wierzą, że gorąca woda pomaga uporać się z wieloma dolegliwościami, dlatego wolą ją od zimnej. Wiele osób nosi ze sobą termosy z gorącą wodą i nawet w upale tylko turyści piją napoje z lodówek lokalnych supermarketów.
Z tego artykułu dowiecie się, dlaczego w wielu azjatyckich domach nie używa się papieru toaletowego.