14 osób, które rozpoczęły nowy rok w najfajniejszy możliwy sposób

Nie ma wątpliwości, że mycie zębów jest podstawowym krokiem, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Ale robienie tego w złym czasie może w pewnych przypadkach sabotować wasze wysiłki w drodze do śnieżnobiałego uśmiechu. Kuszące jest odświeżenie oddechu tuż po śniadaniu, ale lepiej myć zęby po obudzeniu. Niektóre poranne posiłki zmiękczają szkliwo, które ulega wówczas zniszczeniu podczas szczotkowania.
Ekipa Jasnej Strony wie, że są ludzie, którzy wolą myć zęby przed śniadaniem. Inni wolą po. Chcieliśmy się dowiedzieć, co się dzieje, jeśli myjemy zęby zaraz po śniadaniu.
Mycie zębów po jedzeniu pomaga zwalczać bakterie i chroni szkliwo przed uszkodzeniami, ale w pewnych przypadkach działa to odwrotnie. Gdy jesz lub pijesz coś kwaśnego, jak np. sok pomarańczowy, wodę z cytryną lub sok grejpfrutowy, kwas cytrynowy zawarty w tych produktach tymczasowo zmiękcza szkliwo i szczotkowanie może je osłabić.
Jeśli lubisz pić sok pomarańczowy lub wodę z cytryną do śniadania, lepiej jest umyć zęby około 30 minut później, aby uniknąć uszkodzeń szkliwa. Jeśli nie masz tyle czasu rano, więcej sensu ma mycie zębów przed śniadaniem.
Szkliwo chroni zęby i, choć jest najtwardszą tkanką organizmu, mycie tuż po jedzeniu może w pewnych przypadkach je uszkodzić. Kiedy szkliwo nie jest tak mocne, jak być powinno, jednym z efektów jest podatność zębów na przebarwienia.
Jeśli kiedykolwiek poczuliście nagły ostry ból podczas spożywania zimnych lub ciepłych posiłków, to może być sygnał, że wasze zęby są nadwrażliwe. Nadwrażliwość zębów jest spowodowana różnymi czynnikami, a jednym z nich jest osłabione szkliwo. Mycie zębów zaraz po zjedzeniu pewnych posiłków dodatkowo wzmaga tę przypadłość, więc aby uniknąć nieprzyjemnych doznań, lepiej myć zęby przed śniadaniem.
Myjecie zęby przed śniadaniem czy po nim?