10 rzeczy, które mówi o tobie kolor twoich oczu

Większość z nas słyszała o osobach, które przekłuły sobie uszy przy użyciu specjalnego pistoletu. Nie negujemy tego i wiemy, że to dość powszechna praktyka. Jednak pistolety mogą uszkodzić nasze uszy. Nie zastanawiamy się zwykle nad konsekwencjami tak szybkich zabiegów, ale warto wiedzieć kilka rzeczy zanim umówimy się na wizytę.
Ekipa Jasnej Strony ma nadzieję, że gdy zdecydujecie się na piercing, będziecie zadowoleni z rezultatu. Ale zanim to zrobicie, powinniście o czymś wiedzieć.
Jeśli rana jest jeszcze niezagojona, lepiej unikać kolczyków ze srebra sterlingowego, ponieważ szybko matowieje, może powodować alergie i zbierać bakterie. Nikiel i złoto też nie są dobrą opcją, bo mogą podrażnić skórę. Nowe kolczyki powinny być wykonane z takich metali jak tytan, chirurgiczna stal szlachetna lub niob. Tytan jest idealnym wyborem dla osób z wrażliwą skórą.
Upewnijcie się, że znacie ryzyko wiążące się z piercingiem. Jeśli poznacie sygnały ostrzegawcze, możecie uniknąć poważnych i trudnych do zaleczenia przypadłości.
Poniżej znajduje się lista dolegliwości, które są normalne podczas gojenia:
Te objawy powinny wzbudzić wasze obawy:
Regularna pielęgnacja może zapobiec infekcjom. Jednak czyszczenie piercingu to nie tylko mycie twarzy. Kolczyki należy płukać roztworem soli. Jeśli zrobiliście sobie kolczyk w nosie, możecie wypełnić mały kubeczek roztworem soli fizjologicznej i zanurzyć w nim nos. W przypadku piercingu w innych częściach ciała, możecie też nałożyć płyn wacikiem.
W zależności od miejsca, w którym zrobiono piercing, pełne zagojenie może zająć mniej lub więcej czasu. Na przykład kolczyk w nosie goi się zwykle od 4 do 6 miesięcy. Kolczyki w płatkach uszu potrzebują tylko 4 do 8 tygodni, natomiast w chrząstce — nawet 6 miesięcy. Z kolei piercing pępka może goić się cały rok. Ważne jest, aby stosować odpowiednią pielęgnację i unikać zanurzania się w wodzie, która może zawierać bakterie, np. w basenach publicznych, jacuzzi i jeziorach.
W popularnych salonach kosmetycznych z pewnością zobaczycie pistolety do piercingu. Są wielorazowe, ale ciężko je dokładnie wysterylizować, dlatego zwiększa się ryzyko infekcji. Zasada działania tego urządzenia powoduje, że może dojść do uszkodzenia tkanki i innych poważnych problemów. Możliwe też, że nie zadziała ono poprawnie lub zostanie użyte w nieprawidłowy sposób. Mimo że pracownicy są przeszkoleni, to takie kursy nie są uregulowane prawnie.
Dlatego lepiej jest wybrać się bezpośrednio do salonu piercingu. Obowiązujące ich wymogi są surowe, więc znajdziecie się w bezpiecznych rękach profesjonalisty. Poza tym piercerzy używają igieł, które są jednorazowe, sterylizowane i nie uszkodzą waszej skóry.
Przed wykonaniem piercingu zjedzcie pożywny posiłek i wypijcie dużą ilość wody. W przeciwnym razie możecie czuć nudności i zawroty głowy. Wyśpijcie się i ustalcie, czy na pewno dobrze się czujecie. Jeśli jesteście chorzy, przełóżcie wizytę.
Macie kolczyki na ciele? Jakie macie doświadczenia z piercingiem? A jeśli nie macie, to czy chcielibyście sobie go zrobić?