16 filmowych zwrotów akcji w prawdziwych historiach

Zostawianie makijażu na noc, jest bardzo złym pomysłem. Można w ten sposób zniszczyć nie tylko pościel, ale także swój wygląd. Potwierdzono naukowo, że regularne spanie w makijażu ma poważne negatywne konsekwencje.
Przyznajemy, że ekipie Jasnej Strony zdarzało się sypiać w makijażu, dlatego tym bardziej interesuje nas wiążące się z tym ryzyko. Nie przegapcie też bonusu na końcu artykułu!
Wiele produktów kosmetycznych, zwłaszcza te zawierające silikon oraz akryl, mogą blokować pory w skórze. Składniki te z łatwością wnikają do porów i zatrzymują w nich bakterie i łój. Mieszanka łoju skórnego, potu, bakterii i martwego naskórka powoduje zatykanie porów. Może się to zdarzyć również w ciągu dnia, jednak pozostawianie makijażu na noc znacznie zwiększa to ryzyko.
Zostawiając makijaż na noc, sprawiacie, że wasza skóra otrzymuje mniej tlenu. Ponadto ze skórą dłużej kontakt mają wtedy składniki kosmetyków, które mogą powodować podrażnienia. Gdy nie dajecie jej odpocząć od makijażu, narażacie się na powstawiania pryszczy i trądziku.
Sztuczne barwniki i inne składniki kosmetyczne mogą wywoływać szkodliwe reakcje chemiczne, przyspieszając starzenie się skóry. Skóra to bariera chroniąca przed niekorzystnymi bodźcami ze środowiska. Gdy nie pozwalamy jej na regenerację, osłabia to jej właściwości ochronne, co może wręcz prowadzić do degradacji DNA. Ta genetyczna degradacja, która jest przyczyną starzenia się organizmu, powstaje na skutek wolnych rodników, którym makijaż ułatwia osiadanie na skórze.
Okuliści ostrzegają przed zawartymi w kosmetykach ciężkimi metalami, formaldehydem oraz innymi toksynami. Spanie z toksycznymi substancjami na skórze powoduje podrażnienia, a może wręcz przyczynić się do przedwczesnego wypadania rzęs. Wyniki badań wskazują, że zapominanie o regularnym usuwaniu tuszu do rzęs może skończyć się zapaleniem spojówek.
Szminka stopniowo ściera się i zużywa w ciągu dnia, zwłaszcza podczas jedzenia i picia. Jednak w nocy pomadka bez przeszkód pochłania z warg całą wilgoć. Jeżeli pozostawiacie szminkę na noc, nie zdziwcie się, gdy rano obudzicie się z suchymi i popękanymi ustami.
Makijaż może zostawić plamy na pościeli i z poduszki przedostać się na włosy. A te, z wtartą warstwą pomadki albo błyszczyka do rana staną się przetłuszczone i splątane. Zmywanie makijażu przed pójściem spać jest szczególnie ważne dla osób o tłustej cerze, ponieważ makijaż będzie tylko pogarszał tą dolegliwość.
Pozostawianie makijażu na noc pozbawia skórę żywotności i blasku. Są za to odpowiedzialne zanieczyszczenia środowiskowe i inne toksyny, które przywierają do warstwy makijażu. A zatem, jeżeli nie pozwolicie odpocząć skórze od kosmetyków, wasza cera nieodwracalnie się zmieni — stanie się wiotka, matowa i szybciej zaczną się na niej pojawiać zmarszczki.
Zdarzyło się wam zasnąć w makijażu? Jeśli tak, jak wpłynęło to na waszą cerę?