Wyzwanie: 12 ukrytych szczegółów, które dostrzegą tylko najbardziej spostrzegawczy

Twórcy filmów bardzo często inspirują się otaczającym ich światem. Czasami to, co widzimy na ekranie, ma wyraźny wpływ na widzów i sprawia, że zmieniają oni nawyki i gusta. Efekt ten może być też świetną techniką marketingową, która pomaga wypromować dany produkt. Sami producenci jednak bywają mocno zaskoczeni rezultatami!
Uważa się, że przepis na ten deser trafił do Francji za sprawą Catherine de Medici. Makaroniki od zawsze cieszyły się popularnością w jej ojczyźnie, ale Maria Antonina w reżyserii Sofii Coppoli rozsławiła je na cały świat. Zainteresowanie rozpaliły sceny z Kirsten Dunst zajadającą się różnokolorowymi ciastkami. Niedługo po premierze filmu wiele cukierni zaczęło je przyrządzać i dodawać do swoich ofert. Dunst nawet żartowała, że wraz z Coppolą powinny zainwestować w makaronikowy biznes.
Wprawdzie recenzje Czarnej Wdowy były mieszane, ale warto zauważyć, że po premierze kobiety na nowo odkryły rude włosy. Jeden ze sklepów internetowych sprzedających produkty pielęgnacyjne zgłosił wzrost sprzedaży farby właśnie w tym kolorze. Co ciekawe, Scarlett nieszczególnie wyróżnia się wyglądem w tej produkcji, gdyby porównać go z jej codziennym stylem. Niewykluczone, że powodem zwiększonej popularności kosmetyku było kilkuletnie oczekiwanie fanów na premierę filmu.
Niedługo po premierze na Netfliksie producenci koreańskiego jogurtu odnotowali nie tylko zwiększoną sprzedaż, ale również wzrost wartości akcji na giełdzie o 2,6%. W filmie dowiadujemy się, że mleczny napój jest ulubionym smakołykiem głównej bohaterki i jej siostry. Jednak najciekawszym ujęciem ze wspomnianym jogurtem jest to, w którym Peter próbuje go po raz pierwszy. Widzowie szybko rozszyfrowali markę i zaczęli kupować napój.
Producenci nie byli zadowoleni kasowymi wynikami swojego dzieła, za to szefowie BMW byli zachwyceni. Niedługo po premierze filmu sprzedaż ich samochodów wzrosła o 20%. Wierzcie lub nie, firma nie wydała ani grosza na promocję tego modelu.
Żaden z twórców Gorączki sobotniej nocy nie spodziewał się, że ten film muzyczny odniesie tak ogromny sukces. Wiele osób biorących udział w produkcji po premierze zyskało sławę, nie tylko John Travolta. Disco również zaczęło się cieszyć ogromną popularnością. Jakby tego było mało, wszyscy zaczęli nagle kopiować słynną kreację głównego bohatera.
W latach 80. taki naszyjnik cieszył się sporą popularnością wśród nastolatek. Jednak gdy główna bohaterka Seksu w wielkim mieście pojawiła się w nim na ekranie, stał się głośnym trendem. Do dziś podobne naszyjniki są modne wśród kobiet w różnym wieku.
Dzięki emitowanemu w latach 80. serialowi Policjanci z Miami mężczyźni zyskali kilka modnych ciuchów. Zaczęli łączyć marynarki z T-shirtami, nosić mokasyny bez skarpetek i ogólnie jaśniejsze kolory. Popularny stał się również typ zarostu głównego bohatera.
Niektórzy krytycy mówią, że historię telewizji można podzielić na dwie części: przed serialem Miasteczko Twin Peaks i po nim. David Lynch pokazał zupełnie nową odsłonę małego miasteczka, które jest spowite mrokiem i tajemnicą. Pije się w nim czarną kawę i pałaszuje ciasto z wiśniami. Po zakończeniu emisji serialu jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać kawiarnie oferujące wspomnianą kawę i ciasto.
Bella zajadała się grzybowym ravioli nie tylko w książce, ale i w filmie. Dzięki temu posiłek zyskał ogromną popularność. Z początku fani filmu przyjeżdżali do Forks, by spróbować słynnego ravioli. Wkrótce jednak zamówień było tak dużo, że restauracja zaczęła przygotowywać danie w formie mrożonej, żeby każdy miał szansę go spróbować.
Film z udziałem Sylvestera Stallone’a zmienił nie tylko gatunek dramatu sportowego, ale również przebieg pojedynków bokserskich. Pięściarze zaczęli wybierać utwory, przy których wchodzą na ring. Z kolei po każdej walce rozbrzmiewał wybrany wcześniej kawałek — zupełnie jak w filmie.