16 użytkowników sieci dzieli się niezwykle emocjonującymi wiadomościami tekstowymi

Potęga natury i zdolności ludzkie nie znają granic. Dzięki temu dziś możemy cieszyć się tak zróżnicowanym krajobrazem i imponującą architekturą.
Ekipa Jasnej Strony zgłębiła jeden z najbardziej zachwycających fenomenów na Ziemi. Chodzi mianowicie o największe dziury na świecie.
Pochodzenie dziury Deluxe Mystery Hole pozostaje niewyjaśnione. Wszystkie dostępne metody zawiodły podczas mierzenia jej dokładnej głębokości. Obecnie jest popularną atrakcją turystyczną.
Dziura Chwały znajduje się na tamie Monticello. Na pierwszy rzut oka wygląda jak tunel prowadzący do wnętrza Ziemi, ale tak naprawdę służy jedynie jako odpływ wody. Warto obejrzeć ją po opadach deszczu, ponieważ woda spływa wówczas wyjątkowo szybko.
Sawmill Sink to jasnoniebieska dziura na Bahamach, w której prowadzono prace archeologiczne. Pomogła zrozumieć naukowcom, jak wyglądała nasza planeta tysiące lat temu.
Devil’s Sinkhole to podziemna jaskinia, do której wstęp jest surowo wzbroniony. Mimo tego w lecie można obserwować, jak wylatują z niej 3 miliony nietoperzy.
Ta dziura znajduje się w samym środku atolu Lighthouse Reef na Morzu Karaibskim. Niegdyś był to kompleks jaskiń, które uformowały się podczas ostatniej epoki lodowcowej. Great Blue Hole uważa się za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.
Dean’s Blue Hole to najgłębszy lej morski na Ziemi. Znajduje się na Bahamach i służy jako teren szkoleniowy dla nurków freedivingowych.
Harwood Hole to najgłębsza pionowa jaskinia na Ziemi. Znajduje się w Nowej Zelandii.
Kopalna w Mirnym to jedno z największych złóż diamentów w Rosji. Obecnie nie prowadzi się tam prac odkrywkowych.
Trubka Udacznaja to kolejna kopalnia diamentów w syberyjskiej Jakucji. Jest oddalona o 20 km od koła podbiegunowego.
Niebiański Dół ukształtował się 128 tysięcy lat temu. To najgłębszy lej krasowy na świecie i ulubiona lokalizacja dla miłośników spadochroniarstwa.
Bingham Canyon to odkrywkowa kopalnia miedzi w amerykańskim stanie Utah.
W 2010 roku w stołecznym mieście Gwatemala powstał lej szeroki na 20 metrów. Zniszczył on skrzyżowanie i pochłonął trzypiętrową fabrykę. Do powstania dziury przyczyniło się kilka zjawisk: cyklon Agatha, erupcja wulkanu Pacaya i wyciek z rur kanalizacyjnych.