19 pracowników fast foodów ujawniło, co naprawdę dzieje się za ladą

Czy wiedzieliście, że pewne zwyczaje i tradycje związane z jedzeniem, które my postrzegamy jako zupełnie normalne, w innych krajach mogą być zakazane lub oznaczają brak szacunku? Niewątpliwie dość często posypujecie swoje dania solą i pieprzem, prawda? A w niektórych miejscach traktuje się to jako niegrzeczność! Podczas podróży za granicę powinniśmy zatem pamiętać o różnicach kulturowych — ten artykuł okaże się bardzo pomocny w ich zrozumieniu.
Ekipa Jasnej Strony stworzyła listę nietypowych zwyczajów żywieniowych z najróżniejszych miejsc. Zabieramy was na kulinarną wycieczkę dookoła świata!
W Dubaju i Kazachstanie nalewa się gościom maksymalnie pół filiżanki herbaty, aby nie odnieśli czasem wrażenia, że gospodarze czekają, aż wreszcie sobie pójdą. W ten sposób daje się odwiedzającym do zrozumienia, że z chęcią przedłużyłoby się miłą rozmowę. Jeśli więc kiedyś wybierzecie się do któregoś z tych krajów i dostaniecie pełną filiżankę herbaty, odczytajcie to jako delikatną sugestię, że czas się zbierać.
W Państwie Środka ludzie nie myją czajników środkami chemicznymi — czyści się go wodą lub specjalnym piaskiem. Osad, który zostaje na ściankach naczynia, uważany jest za duszę herbaty, dlatego zabrania się „zabijania” go różnymi chemikaliami.
Wielu ludzi nie wyobraża sobie pizzy czy makaronu bez ogromnej ilości sera. I choć Włosi również go uwielbiają, w ich restauracji lepiej nie proście o dodatkową porcję. Dlaczego? Cóż, możecie znieważyć szefa kuchni! Najpewniej uzna, że nie smakuje wam jego danie i wolelibyście coś w nim zmienić.
Jeśli poprosicie o sól lub pieprz w którymś z tych krajów, możecie popełnić poważne faux pas. Osoba, która przygotowywała waszą potrawę, prawdopodobnie pomyśli, że nie jest ona dla was wystarczająco smaczna i chcecie samodzielnie nadać jej ostateczny kształt.
Spożywanie posiłków bez widelca? Trudno to sobie wyobrazić! Warto jednak pamiętać, że jeśli weźmiemy ten sztuciec do ręki w Tajlandii, będzie to świadectwo złych manier! Widelca można jedynie używać do nakładania jedzenia na łyżkę, i to wszystko!
Żeby pokazać, jak bardzo smakowało nam jakieś danie, często zjadamy wszystko aż do ostatniego okruszka. Jednak w Chinach takie zachowanie uznaje się za... nieuprzejme! Pusty talerz oznacza, że gospodarz nie podał wystarczającej ilości jedzenia, a goście nadal są głodni. Jeśli chcecie więc sprawić przyjemność kucharzowi, zostawcie odrobinę jego dania, nawet jeśli jest przepyszne.
Prawie każdy wie, że w Zjednoczonym Królestwie kultywuje się tradycję picia herbaty o 17:00. Niewiele osób ma jednak świadomość, jak dokładnie wygląda ten rytuał. Po pierwsze, Anglicy zwykle dodają do naparu mleko. Po drugie, wolą jeśli herbata jest chłodniejsza niż bardzo gorąca. I po trzecie, cukier trzeba mieszać łyżeczką na środku filiżanki, delikatnie i bezgłośnie.
W Kraju Kwitnącej Wiśni nie powinno się ustawiać pałeczek w pozycji pionowej; zgodnie z tradycją robi się to tylko podczas pogrzebów. Jeśli zachowamy się w ten sposób w restauracji, możemy obrazić jej właściciela.
Poza tym za pomocą pałeczek nie wolno również podawać jedzenia. Powód jest podobny: na pogrzebach pałeczki służą do przesuwania kości podczas kremacji.
Który zwyczaj wydaje wam się najbardziej osobliwy? Dajcie znać w komentarzach!