20 osób, które wykazały się refleksem, odpowiadając na czyjeś złośliwe lub nieuprzejme zachowanie

Mężczyźni zmieniają piżamę średnio co 13 nocy. Kobiety wrzucają ją do prania zwykle po 17 dniach. Większość pań korzysta z kilku zestawów strojów do spania i często zapominają, jak długo je noszą. Choć kładzenie się do łóżka w znoszonej piżamce może wydawać się nieszkodliwe, to niesie ze sobą pewne niepokojące konsekwencje.
Ekipa Jasnej Strony była ciekawa, jak może na nas wpłynąć noszenie jednego stroju do spania przez dłuższy czas.
Piżama przylega do skóry. Jeśli w kółko nosicie na sobie ten sam materiał, w końcu gromadzą się w nim bakterie i martwe komórki naskórka. Nawet jeśli regularnie pierzecie pościel, nie pozostanie świeża zbyt długo, ponieważ będzie mieć kontakt z niewypranym ubraniem. Noszenie tej samej piżamy przez wiele nocy może powodować trudne w leczeniu infekcje.
Kiedy wkładacie piżamę do pralki, obecne na niej bakterie mogą przedostać się na pozostałe elementy garderoby. Jeśli nosiliście strój do spania przez 2 tygodnie z rzędu, pralka nie pozbędzie się większości drobnoustrojów i wylądują na innych ubraniach, które będą mieć później kontakt ze skórą.
Podobnie jak świeżo wyprana pościel daje poczucie odprężenia, zakładanie czystej piżamy do snu też może sprawić, że poczujecie się bardziej wypoczęci. Spanie w przepoconej piżamie może wywołać swędzenie, które będzie was ciągle wybudzać.
Jeśli macie uczulenie na kurz lub dotyczą was inne choroby układu oddechowego, to spanie w znoszonej piżamie może poważnie wam zaszkodzić. Roztocza kurzu domowego żywią się martwym naskórkiem, więc wabi je wasz materac i bielizna nocna, a potem przyczyniają się do problemów z oddychaniem. Jeśli więc jesteście alergikami, lepiej zmieniajcie piżamę przynajmniej co drugi dzień.
Kiedy nie zmieniacie piżamy, bakterie i martwe komórki naskórka gromadzą się w tkaninie. W nocy mają styczność z porami w skórze, blokując je i przyczyniając się do powstawania wyprysków. Kiedy pocicie się we śnie, piżama wchłania wilgoć, a to może być przyczyną pryszczy.
Piżama wchłania pot i tworzy idealny mikroklimat dla bakterii. Lubią wilgotne, ciemne miejsca, z których mogą produkować niemiłe zapachy i zakłócać wasz sen.
Jeśli co noc zakładacie tę samą piżamę, wasz układ odpornościowy bez przerwy walczy z drobnoustrojami, problemami z oddychaniem i alergiami. Wszystkie te czynniki mogą osłabić mechanizm obronny organizmu, przez to trudniej będzie go chronić przed wirusami.
A wy jak często zmieniacie swoją piżamę? Czy pobiliście kiedyś rekord noszenia bielizny nocnej, zanim wrzuciliście ją do prania?