20 dziewczyn, które zrobiły sobie grzywkę, a wyglądają jak po operacji plastycznej

Pierwsza amerykańska telenowela pojawiła się na telewizyjnym ekranie w 1946 roku. Od tamtej pory seriale na dobre zagościły w popkulturze, a wiele z nich zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Niektóre z nich nadawane są kilkanaście lat, a widzowie tak bardzo przyzwyczają się do ich bohaterów, że zaczynają traktować ich jak przyjaciół, o których wiedzą niemal wszystko. Jak zmieniali się na przestrzeni sezonów nasi ulubieńcy?
Choć serial jest emitowany do dziś, losy słynnej pani anestezjolog mogliśmy śledzić w latach 1999-2012. Produkcja była absolutnym hitem i zbierała przed telewizorami rekordowe rzesze fanów. Doktor Burska cieszyła się ogromną sympatią wśród widzów, którzy z wypiekami na twarzach kibicowali jej w jej miłosnych i zawodowych perypetiach. Ale jak to zwykle bywa w przypadku „tasiemców”, starsi bohaterowie muszą ustąpić miejsca młodszym i czasem nawet zniknąć z ekranów. Po 13 latach emisji serialu Zosia Burska pożegnała się z fanami i wyjechała do Niemiec.
Serial Hoży doktorzy nadawano od 2001 do 2010 roku. Z wyjątkiem woźnego wszyscy główni bohaterowie są związani z medycyną. Okazuje się, że aktor, który się w niego wcielił, był jako pierwszy przesłuchiwany do roli doktora Coxa. Ciekawostką jest również to, że zdjęcie rentgenowskie w czołówce serialu jest źle powieszone — serce jest umieszczone po prawej, a wątroba po lewej stronie.
Dla pokolenia dorastającego w latach 90. produkcja był absolutnym hitem. Niektórzy mogli przegapić ostatni odcinek, ale większość fanów z pewnością pamięta, co działo się w początkowych i środkowych sezonach. Uwaga, spoiler dla tych, którzy nie oglądali lub nie wiedzą, jak potoczyły się losy głównej bohaterki — pod koniec 8. sezonu Kelly i Brandon rozstali się, a dziewczyna wdała się w romans z Dylanem.
Donna ułożyła sobie życie. Wzięła ślub z Davidem i zrealizowała swoje marzenie — wraz z Kelly otworzyły butik.
Przyjaciele to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych. Ma miliony fanów na całym świecie. Nawet ci, którzy nigdy go nie oglądali, doskonale znają bohaterów i są w stanie streścić przynajmniej część ich perypetii.
Okazuje się, że początkowo producenci chcieli, by Courtney Cox odegrała rolę Rachel, a rolę Moniki — Jennifer Aniston. Obie panie nie chciały się jednak na to zgodzić, co spowodowało przetasowanie obsady: Courteney została Moniką, a Aniston wcieliła się w postać Rachel.
Był to jeden z najdłużej nadawanych seriali komediowych. Teoria wielkiego podrywu liczyła 12 sezonów (łącznie 279 odcinków). Sitcom kręcono w latach 2007-2019. W ciągu lat bohaterowie zmienili się i znaleźli szczęście: Sheldon zdobył Nagrodę Nobla, a Leonard oraz Penny spodziewają się dziecka.
Perypetie czterech gospodyń domowych z Wisteria Lane śledziło ponad 120 milionów osób na całym świecie. W 2007 roku serial uznano za jedną z najbardziej udanych produkcji telewizyjnych. Oprócz tego dobył 3 Złote Globy i był aż 38 razy nominowany do nagrody Emmy (łącznie zgarnął 7 statuetek).
Pewnie nie wszyscy wiedzą, że ALF to skrót od „Alien Life Form” (z angielskiego obca forma życia). Ten uwielbiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci serial po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1986 roku i był transmitowany w 80 krajach. Co ciekawe, Alf był kukiełką, którą kontrolował twórca serialu Paul Fusco.
Serial był emitowany w latach 1998-2006. Opowiadał o trzech siostrach-wiedźmach, Prue, Phoebe i Piper i ich walce ze złem. Widzowie docenili serial nie tylko za magiczne elementy i wciągającą fabułę, ale również za przekazywane w nim wartości rodzinne. W 2018 roku powstał reboot serialu, który liczy 4 sezony.
Serial fantasy, opowiadający o perypetiach braci Winchester, emitowany był w latach 2005-2020. Doczekaliśmy się aż 15 sezonów i wielu spin-offów. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością. Na jej motywach powstały nawet książki i komiksy.