14 obrazków, które pokazują, jak bardzo reklamy odzieży rozmijają się z rzeczywistością

Dzieciństwo to bez wątpienia wspaniały okres w życiu człowieka. Rodzice są gotowi zrobić niemal wszystko, aby ich maluch był uśmiechnięty i zadowolony. Niestety czasem łatwo o przesadę.
Ekipa Jasnej Strony znalazła pięć rzeczy, które wyrządzają naszym pociechom więcej szkody niż pożytku, a także jeden czynnik, który zagraża im jeszcze, zanim przyjdą na świat.
Udowodniono, że negatywne skutki tych sprzętów przewyższają ich pozytywny wpływ na rozwój dziecka. W Kanadzie chodziki i skoczki zostały nawet zakazane.
Aby zminimalizować niekorzystny wpływ tych sprzętów, proponujcie je swoim pociechom wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej przez 15 minut dwa razy dziennie i to dopiero wtedy, gdy dziecko potrafi już samodzielnie wstawać. Skonsultujcie się również z ortopedą w kwestii odpowiednich środków ostrożności.
Pasteryzowany sok owocowy nie zawiera zbyt dużo witamin; ma za to mnóstwo cukru, który powoduje otyłość i problemy z zębami.
Pełnotłuste mleko krowie jest ubogie w żelazo, ale ma aż za dużo składników odżywczych, co wcale nie jest dobre dla dziecka. Może prowadzić do uszkodzenia nerek i wywołać niedokrwistość, alergie i dysbakteriozę.
Dzieci w wieku przedszkolnym poprzez swoje zabawki badają otaczający je świat i kształtują postawy społeczne. Nienaturalne kolory, elektroniczne dźwięki i za dużo detali w zabawkach mają zły wpływ na twórczy rozwój myślenia i odbijają się na kształtowaniu osobowości, co w konsekwencji może prowadzić do agresywnych zachowań, bezpodstawnych lęków, a nawet depresji w wieku nastoletnim.
Ubranka powinny być z naturalnych i oddychających materiałów. Dziecko czuje się komfortowo, gdy jego brzuszek i klatka piersiowa nie są spocone, a stopy oraz dłonie są różowe i ciepłe.
Dzieci mogą używać urządzeń elektronicznych maksymalnie przez godzinę dziennie. Gry logiczne na tabletach i smartfonach można proponować dzieciom powyżej drugiego roku życia. Podczas korzystania z gadżetów maluch powinien mieć kontakt z rówieśnikami lub dorosłymi.
Należy umieszczać pas pod brzuchem tak nisko, jak to możliwe. Pamiętajcie, aby siedzieć w pozycji wyprostowanej, ponieważ pochylanie się do przodu wywiera nadmierny nacisk na dziecko. W czasie ciąży najlepiej całkowicie zrezygnować z prowadzenia auta, chyba że zachodzi taka konieczność. Kierownica znajduje się blisko brzucha, co nawet przy drobnej kolizji może okazać się tragiczne w skutkach.