16 aktorek o nietypowej urodzie. Gdyby podążały za aktualnymi trendami, wyglądałyby zupełnie inaczej!

Rynek zalewany jest wszelkiej maści podróbkami. Znane firmy są przez to narażone na szkody finansowe i wizerunkowe, a klienci mogą czuć się wyrolowani. Rzeczy niskiej jakości, wykonane z tanich materiałów, bardzo szybko się zużywają, a w niektórych przypadkach mogą nawet mieć negatywny wpływ na zdrowie.
Oryginalne jeansy mają również czerwoną, żółtą, zieloną lub białą metkę Levi’s ze znakiem towarowym ®. Jeśli spodnie zostały wyprodukowane po 1971 roku, „e” w logo będzie napisane małą literą, a nie wielką.
Natomiast nity powinny mieć wytłoczony napis „L.S. & CO. S.F.” — to skrót od „Levi Strauss & Co., San Francisco”. Jeśli tych liter całkowicie brakuje lub są obecne tylko częściowo, jeansy na pewno zostały podrobione.
Aby odróżnić podróbkę od prawdziwego egzemplarza, należy spojrzeć na metkę pod kołnierzem. Nazwa firmy na starszych ubraniach jest wyszyta szarymi lub srebrnymi nićmi, a na nowszych — żółtymi.
Inną istotną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest logo jeźdźca. Musi on być rozpoznawalny na tle konia, a wodze, ogon i uszy zwierzęcia widoczne. Na odwrocie emblemat powinien być starannie wyszyty i wykończony. Obecność tuszu lub zbyt wielu luźnych nitek to znak, że ma się do czynienia z falsyfikatem.
Koronka lub uchwyt do nakręcania w oryginalnych zegarkach ma wygrawerowaną dużą literę „Т”. Jeśli jest ona przyklejona lub namalowana, zegarek został podrobiony.
Na języku oryginalnych Conversów znajdują się wszystkie detale dotyczące danego modelu, w tym numer seryjny, materiał i rozmiar. Liczba w ostatniej kolumnie zawsze jest podana w centymetrach. Jeśli widnieje tam „mm”, od razu można stwierdzić, że to podróbki.
Podrobione Conversy często nie mają małej gwiazdki, którą można znaleźć w centralnej części podeszwy po prawej stronie. Ponadto oryginalne buty mają wzór w diamenty (nieco przypominający gofra) z pionowymi i poziomymi liniami.
Producenci podróbek często pomijają drobne szczegóły i akurat w tym przypadku warto sprawdzić zamki błyskawiczne. The North Face używa tylko i wyłącznie zamków błyskawicznych YKK.
Oryginalne kurtki mają logo YKK zarówno na suwaku, jak i na mechanizmie. Zamek błyskawiczny powinien poruszać się płynnie, nawet w nowych produktach.
Na autentycznych Crocsach zawsze znajdziemy logo firmy, czyli krokodyla Duke’a, który otrzymał swoje imię po jednym z założycieli firmy. Oryginalny krokodyl ma dokładnie 6 garbów na grzbiecie i po 3 palce. Jeśli któryś z tych detali się nie zgadza, produkt jest podrobiony.
Autentyczne czapki zawsze mają specjalne wstążki wewnątrz nakrycia głowy. Można na nich znaleźć dwa elementy: znak firmowy New Era oraz logo konkretnego modelu.
Aby odróżnić podrobione Ray-Bany od oryginalnych, trzeba przyjrzeć się noskom. Powinien być na nich nadrukowany znak „RB”. Noski są zazwyczaj przezroczyste lub w kolorze jasnej brzoskwini.
Zawiasy są przymocowane do oprawek dwoma metalowymi nitami z przodu i dwoma z boku.
Istnieje kilka metod na zweryfikowanie, czy ma się do czynienia z fałszywką. Na lewym bucie można znaleźć specjalną naklejkę z logo firmy i obrazkiem słońca. Jeśli obrócimy but pod kątem 90°, powinniśmy zobaczyć, jak słońce zmienia kolor z ciemnego srebra na jasne srebro.
Z kolei podeszwy powinny mieć na sobie nazwę firmy i ® oznaczające znak towarowy. Może być dość małe, ale jeśli w ogóle go nie ma, buty są fałszywe.
Aby odróżnić autentycznego pada do Xboxa od podróbki, przyjrzyjcie się przewodowi. Oryginalne kontrolery mają charakterystyczne zgrubienie na górze kabla, a podróbkom brakuje tego elementu.
Autentyczne Birkenstocki można rozpoznać po wkładkach. To właśnie na nich umieszczane są wszystkie informacje o produkcie. Producenci wykorzystują kolor czarny, zielony, niebieski oraz złoty (w zależności od modelu). Znajdziecie tam logo firmy, napis „Made in Germany”, symbol stopy i rozmiar w 3 różnych miarach.
Ostatnio coraz trudniej odróżnić podrobione produkty Kånken od prawdziwych. Firma zaleca jednak zwracać uwagę na drobne szczegóły. Używają tylko podwójnych szwów, wszystkie produkty mają charakterystyczne zamki błyskawiczne YKK, a z jednej strony znajduje się logo Fjällräven, a z drugiej logo z liskiem.
Jak odróżnić prawdziwe Adidasy od podróbek? Przede wszystkim sprawdźcie otwory na sznurówki. Oryginały rzadko mają tam metalowe pierścienie. Zajrzyjcie też na stronę producenta, aby zobaczyć, jak powinien wyglądać dany model.
Aby rozpoznać podrobione Lego, wystarczy dokładnie się przyjrzeć. Prawdziwe klocki mają bardziej zaokrąglone i gładsze linie, poza tym na każdym elemencie znajduje się logo firmy.
Na głowie figurek jest ono umiejscowione na górze. Na korpusie ludzików — na szyi; jedno można nawet znaleźć na nogach. Logo jest nieco wypukłe, więc trudno je usunąć.
Czy macie swoje własne sposoby na odróżnianie podróbek od oryginałów? Podzielcie się nimi w komentarzach!