14 obrazków, które pokazują, jak bardzo reklamy odzieży rozmijają się z rzeczywistością

Już od dziecka uczy się nas, jakie środki ostrożności należy podjąć, by zapobiegać tragicznym wydarzeniom i zapanować nad sytuacją. I przeważnie działamy instynktownie. Niektóre z tych zasad bezpieczeństwa mogły nam jednak z czasem wylecieć z głowy albo wcale nie są takie oczywiste.
Jasna Strona wyznaje zasadę „przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego stworzyliśmy listę działań, które pozwalają uchronić się przed niebezpieczeństwem.
Ze zjawiskiem obojętnego przechodnia mamy do czynienia, gdy ludzie nie poczuwają się do niesienia pomocy poszkodowanemu, choć w pobliżu jest sporo osób. I zamiast podjąć działania, zajmują się swoimi sprawami, licząc na to, że szybko uda im się wymigać od odpowiedzialności. Dlatego jeśli w zatłoczonym miejscu coś ci się stanie i nie zwrócisz się do konkretnej osoby, może nie znaleźć się nikt, kto pośpieszy na ratunek. W takich momentach należy wskazać na jednego z przechodniów i stanowczo poprosić go o pomoc.
Taka plakietka bardzo łatwo może się odczepić. A poza tym obsługa lotniska otwiera zagubione bagaże, by ustalić, do kogo należą. Przywieszka z namiarami bardzo się wtedy przydaje.
To bardzo przykre, kiedy nasi bliscy muszą jechać do szpitala, ale w takiej sytuacji trzeba też zadbać o siebie. Gdy targają nami emocje, lepiej nie pędzić od razu za karetką. Wówczas nie myśli się o niczym innym, przez co nie zwraca się uwagi na otoczenie i łatwo zignorować przepisy ruchu drogowego. Dlatego przed wyruszeniem do szpitala warto moment odczekać.
Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, gdy ktoś będzie próbował odblokować twój telefon, posługując się Face ID, zapytaj Siri, do kogo należy urządzenie („Hey Siri, whose phone is this?”). A smartfon pozostanie niedostępny, dopóki nie wstuka się hasła.
Nigdy nie wiadomo, czy faktycznie zgłoszono zaginięcie tej osoby i do kogo należy numer podany na plakacie. Niewykluczone, że dodzwonisz się do kogoś, kto chce ją skrzywdzić. Dla bezpieczeństwa najlepiej poinformować o tym policję.
Niewiele osób wpada na ten pomysł od razu po przeprowadzce, ale prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo, kto ma klucze do twojego nowego lokum. Dla własnego bezpieczeństwa warto szybko zająć się zmianą zamków.
Telefon pozwoli ci wyraźniej zobaczyć wszystko wokół bez okularów, ponieważ obiektyw aparatu dobrze wyostrza obraz. W ten sposób zaoszczędzisz czas na poszukiwaniach.
Pokusa, by zdjąć obuwie w samolocie, jest zupełnie zrozumiała. Lepiej jednak tego nie robić, zwłaszcza w czasie najniebezpieczniejszych momentów lotu, czyli w trakcie startu i lądowania. Jeśli coś się stanie i będziecie zmuszeni uciekać, ucieszycie się, że nie musicie stąpać po szkle na bosaka.
Nocą kierowcy mają ograniczone widzenie, dlatego warto zasygnalizować im, że wchodzi się na przejście dla pieszych i zadbać o to, żeby być lepiej widocznym. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się latarka w telefonie.
Jeśli twój starszy krewny mieszka sam, dobrze jest umieścić w widocznym miejscu w jego mieszkaniu swoje namiary, na wypadek gdyby na miejsce przybyli ratownicy i musieli się z kimś skontaktować. Bez takiego ułatwienia szukanie twojego numeru może im zająć bardzo dużo czasu.
A wy co robicie, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo?