10 porad dermatologów, które pomogą zmniejszyć rozszerzone pory

Pryszcze po prostu czasami się pojawiają — jest to całkowicie naturalny i niezależny od wieku cykl. Mogą występować na całym ciele i przybierać różne formy oraz kształty. Na szczęście nie jesteśmy wobec nich bezbronni. Istnieje wiele naturalnych metod, które pozwalają ukoić skórę, a przywrócenie kondycji cery na właściwe tory jest wysoce prawdopodobne.
Jasna Strona znalazła kilka naturalnych sposobów na pozbycie się pryszczy. Rewolucję czas zacząć!
Im więcej lodu przyłożysz do pryszcza, tym szybciej zacznie on stopniowo ustępować, aż do całkowitego zniknięcia. Lód poradzi sobie z niepożądaną krostą, zmniejszając zaczerwienienie, a to z kolei sprawi, że będzie mniej widoczna. Nałożenie lodu może również pomóc, jeśli jest to jakaś bolesna zmiana na skórze, na przykład torbiel.
W zależności od twojej rutyny pielęgnacyjnej możesz przykładać lód rano i wieczorem, a nawet kilka razy dziennie. Jeśli masz dużo pryszczy, użyj większej paczki lodu. Na jedną krostę wystarczy jedna kostka lodu.
Jak stosować:
Jeżeli nie masz akurat lodu, możesz użyć paczki mrożonych warzyw.
Olej jojoba pochodzi z krzewu, który rośnie w suchych miejscach, na przykład w północnych rejonach Meksyku. Uzyskuje się go z nasion krzewu simondsii kalifornijskiej i używa do celów leczniczych. Wypełniony bogatymi witaminami i minerałami, świetnie nawilża skórę. Olej ten wykorzystuje się również do zwalczania infekcji. Co więcej, można go nakładać na oczy bez podrażnień.
Jak stosować:
Aspiryna to naturalny lek uzyskiwany z krzewów tawuł zawierających kwas salicylowy (doskonały do redukcji trądziku), który starożytni Egipcjanie stosowali na zapalenia. Ten niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) pomaga w leczeniu zaczerwienienia i obrzęku, które pryszcze powodują, gdy stają się bolesnymi torbielami. Aspiryny powinno się używać tylko w sytuacjach, jeśli krosty są bardzo bolesne.
Jak stosować:
Olej lniany zawiera kwas tłuszczowy omega-3 zwany alfa-linolenem, który doskonale zmniejsza obrzęk, suchość i podrażnienie skóry. Warto go stosować, bo dzięki temu twoja cera będzie nawilżona i odświeżona. Poza tym olej lniany może wyrównać naturalny koloryt skóry.
Jeśli masz już blizny po pryszczach i jest za późno, aby je wyleczyć, nie musisz się martwić. Olej lniany służy do delikatnego usuwania blizn i wyprysków ze skóry.
Jak stosować:
Ogórki są niezwykle bogate w składniki odżywcze, takie jak witamina C i kwas foliowy, nawilżają i koją skórę. Oznacza to, że doskonale nadają się jako maseczka na twarz, która złagodzi stany zapalne.
Jak stosować:
Rozmaryn stosowano regularnie w starożytności — Egipcjanie czasami używali go w celach religijnych, a greccy studenci wykorzystywali go, chcąc poprawić swoją pamięć. Jego drzewo genealogiczne zawiera wszystkie inne przyprawy, które najpewniej dodajesz na co dzień do jedzenia podczas gotowania, jak chociażby oregano i bazylię. Rozmaryn jest pełen zdrowych składników, takich jak wapń, witamina B6 i żelazo.
Sam olejek wystarczy, aby skóra nabrała blasku. Ponadto łagodzi ból i stany zapalne spowodowane pryszczami. Ma też właściwości przeciwutleniające.
Jak stosować:
Jakie naturalne metody stosujecie na pryszcze? Czy zamierzacie spróbować którejś z tych technik?
Chcecie, aby wasze zdjęcia lub historie pojawiły się na Jasnej Stronie? Podeślijcie je TUTAJ!