12 błędów filmowych, które pokazują, że nawet najbardziej utalentowani styliści mogą coś przeoczyć

Praca projektantów kostiumów i charakteryzatorów jest kluczowa podczas powstawania filmu. To oni wybierają styl i tworzą wizerunki naszych ulubionych postaci. Jednak zdarza się, że nawet najlepsi profesjonaliści popełniają błędy, a czasem celowo nie trzymają się prawdy historycznej, aby uatrakcyjnić obraz.
Sandra Bullock w filmie Nie otwieraj oczu z jakiegoś powodu ma staranny makijaż na powiekach, chociaż jej postać spędza praktycznie każdą minutę w opasce na oczach.
Oczy Legolasa z serii filmów Władca Pierścieni i Hobbit nieustannie zmieniają kolor, od niebieskiego do brązowego. Podobno Orlando Bloom nosił różne soczewki.
Rose z Titanica ma pieprzyk na prawym policzku przez cały film. Jednak w początkowych scenach znajdował się on po lewej stronie.
Szkoccy wojownicy w filmie Braveheart Waleczne serce nie mogli nosić kiltu, ponieważ został on wynaleziony dopiero 400 lat po pokazanych w produkcji wydarzeniach.
Co do malowania twarzy przed walką, rzecz ma się dokładnie odwrotnie: zaczęto tak robić dużo później.
Cokolwiek Scarlett Johansson robi jako Czarna Wdowa, jej włosy zawsze są idealnie ułożone, a makijaż pozostaje perfekcyjny.
Składany parasol w Troi wydaje się całkiem odpowiedni, dopóki nie dowiemy się, że został wynaleziony dopiero pięć wieków później.
W filmie Pearl Harbour większość kobiet nie nosi pończoch, pomimo mody panującej w tamtych latach. Były one tak popularne, że w czasach braków w zaopatrzeniu dziewczęta malowały skórę na nogach na kolor pończoch i dorysowywały szwy.
Postać grana przez Amandę Peet w filmie 2012 pamiętała o nałożeniu szminki pomimo apokalipsy.
Frances z Dirty Dancing wygląda świetnie w dżinsowych szortach, ale po prostu nie noszono ich w latach 60.
W Burlesce wystarczyło kilka ruchów pędzlem, aby postać grana przez Christinę Aguilerę zyskała idealny makijaż.
Jody z dramatu tanecznego Światła sceny potrafi zmieniać stroje i zaplatać warkocze w rekordowym czasie.
Damy w filmie Kochanice króla noszą popularne w XVI wieku nakrycie głowy, tak zwany francuski czepek. Był to kawałek materiału przyczepiony do wałka i zakrywający włosy. Ale bohaterka wymyśliła własną wersję tego akcesorium.
W serialu Elżbieta I główna bohaterka nosi na szyi modny wówczas dodatek. W rzeczywistości ten kołnierz był noszony tylko z sukniami bez dekoltu. Chociaż serialowa wersja oczywiście wygląda atrakcyjniej.
W serialu The Expanse podświetlenie hełmu w skafandrach kosmicznych jest zawsze włączone. To nie działa w ten sposób: światło odbijałoby się w szkle, a kosmonauta miałby bardzo ograniczoną widoczność. Jednak bez odpowiedniego oświetlenia nie widzielibyśmy emocji postaci.